Türksat Kablonet (FTTH) nasıldır?

Hocam bu konuda ne desem boş en doğru bilgiyi bu konuya yazarak cevap alabilirsiniz ancak deneyin isterseniz.

Hocam konuya en son 4 Mayıs'ta mesaj yazılmış. Eğer mesaj yazarsam konuyu hortlatmış olacağım. 😄
Vodafone ve Kablonet'i arayıp bilgi almaya çalışacağım ama bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Son olarak kendim bir Ont sipariş etsem kullanabilir miyim diye düşünüyorum. 🙂

Hocam konuya en son 4 Mayıs'ta mesaj yazılmış. Eğer mesaj yazarsam konuyu hortlatmış olacağım. 😄
Vodafone ve Kablonet'i arayıp bilgi almaya çalışacağım ama bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Son olarak kendim bir Ont sipariş etsem kullanabilir miyim diye düşünüyorum. 🙂
Hortlatmış olmazsınız hocam sonuçta yardım almanız gerekiyor.Öyle bir durum söz konusu bile değil.Sonradan sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hocam dilerseniz modeminizi router moduna alıp o şekilde de kullanabilirsiniz. Böylece değişen çok bir şey olmayacaktır.

Router modunda DDNS ve OpenNAT kullanılamıyor hocam. Üstüne yeni modem için kira ücreti ödeyeceğim ve kablo karmaşası olacak. Arada kalıp kullanılmayacak ve internet performansımı etkileyecek bir cihaz istemiyorum hocam.

Bize bu Türksat altyapıdan yapılsa göbek atardım. TurkNet Gigafiber yapılsa idi bir halk oyunu oynardım. İkisi de, büyükşehir olan ilimizde hiçbir şekilde yok. Türksat'ın DOCSİS altyapısı dahi büyükşehirimizin hiçbir yerinde yok. PTT döneminden kalma, ahizesi kaldırmalı tuşları çevirmeli bakır ev telefonu kablolarına mahkumuz.

Bu tarife sınırsız olarak belirtilmiş göz atabilirsiniz.

Diğer kampanyalara buradan ulaşabilirsiniz.

126'yı arayarak Türksat Kablo destek hattına ulaşabilirsiniz. :)

Bize bu Türksat altyapıdan yapılsa göbek atardım. TurkNet Gigafiber yapılsa idi bir halk oyunu oynardım. İkisi de, büyükşehir olan ilimizde hiçbir şekilde yok. Türksat'ın DOCSİS altyapısı dahi büyükşehirimizin hiçbir yerinde yok. PTT döneminden kalma, ahizesi kaldırmalı tuşları çevirmeli bakır ev telefonu kablolarına mahkumuz.

Bu tarife sınırsız olarak belirtilmiş göz atabilirsiniz.

Diğer kampanyalara buradan ulaşabilirsiniz.

126'yı arayarak Türksat Kablo destek hattına ulaşabilirsiniz. :)
Fiyat açısından hiçbir sıkıntı yok. Şu an sadece kafayı modeme taktım. Kablonet'in verdiği modemi kullanmak istemiyorum. 😁
Büyükşehir'de oturuyorum demişsiniz ve dediğinize göre altyapınız baya kötü. Hangi il acaba?

Hocam ASUS modemi dediğim gibi router moduna alıp ONT cihazınıza takarak kullanabilirsiniz diye biliyorum. KabloNet eğer modem zorunluluğu koyuyorsa WAN ayarına girip fiber modemin MAC adresini yazıp "MAC kopyası" işaretine basarsanız kullanılır.

Hocam ASUS modemi dediğim gibi router moduna alıp ONT cihazınıza takarak kullanabilirsiniz diye biliyorum. Kablonet eğer modem zorunluluğu koyuyorsa WAN ayarına girip fiber modemin MAC adresini yazıp "Mac kopyası" işaretine basarsanız kullanılır.

Hocam ayrı bir ont cihazı verilmiyor. Bu dediğinizi ben de yapmak istiyorum ama Ont'yi modemlerine entegre etmişler ne yazık ki. Superonline olsa dediğiniz gibi MAC kopyasını kullanıp bir şekilde ayrı bir ont ile modemimi kullanabilirdim.

Geri
Yukarı