Türksat Kablonet nasıldır?

ForeverShadowTR

Kilopat
Daha fazla  
İnternet sağlayıcımda değişikliğe gitmeyi planlıyorum. Türksat Kablonet iyi diyorlar ancak Technopat'tan da bilgi almak istedim. Hızlı mıdır? Teknik servisi ilgili midir? Müşteri hizmetleri nasıldır? Kesinti gibi problemler sık sık yaşar mıyım?

Ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.

Vaat ettikleri hızı veriyorlar, teknik servisleri ve müşteri servisleri de iyi ancak arada bi kesintiler oluyor. (nispeten kablo tadilatları için)

10 üzeriden 8,5 verirdim

Ben önceden kullanıyordum. Şehir değişikliği nedeniyle değiştirdim. Kablonetten aşırı memnundum. 5 sene kadar kullandım ve cidden hiç kesinti ve hız düşüşü hatırlamıyorum.

Turksat Kablonet 7/24 ücretsiz yerinde teknik destek sunar, genel olan arızalar hariç kesinti yaşama olasılığınız düşük. Fiber olmayan altyapıda bile 100 mbps hız alabilirsiniz. Netmaster modemlerin kablosuz çekim gücü daire yapısına göre düşük kalabilir. Harici sinyal güçlendirici kullanmak gerebilir.

10 üzerinden ya 5 ya 4.
Kopmalar sık sık evde mobil veri kullanıyorum, fiyatları gereksiz pahalı ve vaad edilenin yarısinı almiyor.
Vaad edilen 50Mbps ben 20Mbps alıyorum.
Ping anlık yukseliyor.
Memnun olan bol ama ben nefret ediyorum.

Hangi ildesin? İzmir'de üç ayrı adreste kullanıyoruz. 100 MBit paketten sorunsuz 100 MBit hız alabiliyoruz. Bir sıkıntı olduğunda ücretsiz olarak gelip hizmet veriyorlar. Planlı çalışma yapılacaksa mesaj atıp bilgi veriyorlar. Bir, iki gün kesinti yapıldı ve kullanamadın diyelim. Faturadan o günlerin parasını düşüyorlar. Doğru düzgün kesinti de yaşamıyoruz. Genelde kesintiler çok kısa sürede çözülüyor. Soran herkese tavsiye ediyorum. Çünkü bugüne kadar kullandığım en iyi sağlayıcı.

10 üzerinden ya 5 ya 4.
Kopmalar sık sık evde mobil veri kullanıyorum, fiyatları gereksiz pahalı ve vaad edilenin yarısinı almiyor.
Vaad edilen 50Mbps ben 20Mbps alıyorum.
Ping anlık yukseliyor.
Memnun olan bol ama ben nefret ediyorum.

Sanırım TTNet'ten bahsediyorsun. Elektrik kesintileri ve bakım çalışmaları haricinde bir kez bile internetim kopmadı. Fiyatları diğer sağlayıcılara göre uygun ve vadettiği hızı tamamen veriyor. Ping stabil. 100/20 hızı tamamen veriyorlar.

Uzun süredir kullanıyorum artılarını eksilerini sıralayayım sizin için;

+ Altyapınızın desteklediği ölçüde internet hızı sizi tatmin eder.
+ Teknik Servis tüm sorunlarıma en geç 1 gün içinde bizzat evime, binama gelerek çözüm buluyor.
+ Kablolu bağlantı ile kullanacaksanız daha önce hiçbir firmada görmediğim kadar stabil internet sunuyor.

- Kendi modeminden başka modem kullanımına izin vermiyor
- Kendi modemlerinin wifi sinyal gücü hem kısa mesafeli hem de çok stabil değil
- Sınırsız paketlerin çoğunda "Akıllı" ibaresini kullanıyorlar bu da saat 19-24 arası internet hızınızın baya düşürülmesi anlamına geliyor.

Nötr: Fiyat Politikası. Aslında bunu artı kısıma yazacaktım ama son zamlardan sonra bunu yapmam mümkün değil ancak ben taahhütlü olduğum için şu an benim için bir artı.

2 yıldır kullanıyorum. Söyledikleri hızı veriyorlar. Teknik servisi ve müşteri hizmetleri gayet iyi. Oyunlarda ping sorunu yaşamıyorum kesintiler ise 1-2 ayda bir olabiliyor.

Sanırım TTNet'ten bahsediyorsun. Elektrik kesintileri ve bakım çalışmaları haricinde bir kez bile internetim kopmadı. Fiyatları diğer sağlayıcılara göre uygun ve vadettiği hızı tamamen veriyor. Ping stabil. 100/20 hızı tamamen veriyorlar.
Yok Kablonet eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı