Türksat Kablonet rezilliği

Donanımlık bir sorun yok her cihazda böyle az önce modemin dibine gidip test yaptım 90 Mbps çıktı tamam dedim ama neden 2 metre geriden 50 veriyorda dibine girince 100 veriyor çözemedim.
Dostum wifi sinyali mesafe arttıkça düşer 10 metre daha gidersen wifi kopar.

Dostum Wi-Fi sinyali mesafe arttıkça düşer 10 metre daha gidersen Wi-Fi kopar.

Kendimi anlatamıyorum bilgisayarı neredeyse modemin üstüne koyunca 90 veriyor koltuğa oturuyorum modem rahatça gözüküyor yine arada duvar falan yok 50 veriyor düşse düşse 80'e düşmesi lazım yarı yarıya fark var neredeyse.

Donanımlık bir sorun yok her cihazda böyle az önce modemin dibine gidip test yaptım 90 Mbps çıktı tamam dedim ama neden 2 metre geriden 50 veriyorda dibine girince 90 veriyor çözemedim.

Wi-Fi sinyalleri çevredeki her şeyden etkilenebilir. Sinyali elektronik aletler, araya giren duvarlar, insanın geçmesi gibi olaylar etkileyebilir. Bu çok normal bir durum. Bunu azaltmak için müşteri hizmetlerinin söylediği gibi repater gibi ürünler alıp farkı kapatabilirsiniz. Bu sorun Kablonet rezilliği değildir.

Wi-Fi sinyalleri çevredeki her şeyden etkilenebilir. Sinyali elektronik aletler, araya giren duvarlar, insanın geçmesi gibi olaylar etkileyebilir. Bu çok normal bir durum. Bunu azaltmak için müşteri hizmetlerinin söylediği gibi repater gibi ürünler alıp farkı kapatabilirsiniz. Bu sorun Kablonet rezilliği değildir.

Tamamdır hocam teşekkürler.

Evin bir ucundan bir ucuna sadece hızın düştüğüne şükür et. Ben yan odaya geçince Wi-Fi kopuyor. Adam doğru demiş. İyi bir hız istiyorsan Wi-Fi dağıtan adaptörler var onlardan al.

Wifi konusunda probleminizi çözmek istiyorsanız Ubee - EVW32C Modemi tavsiye ederim. Kendim kullanıyorum 210 mt2 evimde orta noktaya koyduğumda en köşedeki balkondan bile çekiyor. Çağrı merkezinden modem kirala yöntemi ile alabilirsiniz. Eğer stokta varsa. Ender bulunuyor. Modeme Kablonet Modem Çeşitleri | Uydunet Modem Destek buradan bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı