Türksat TV'de Sinyal Yok Sorunu

Metada

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar. Kafayı yemeye ve çıldırmaya ramak kaldı artık. 4 senedir oturduğum binada geçen haftaya kadar hiç bir sıkıntım yoktu. Geçen hafta içinde bir gün açtım televizyonu sinyal yok diyor. Şimdi neler denedim yaptım sizlere anlatayım.

1) Uydu alıcısını fabrika ayarlarına döndürüp, kanalları silip yeniden arama yaptırdım.
Bu şekilde sadece TRT'ler, halk TV, promo, promo 2 digitürk tanıtım kanalları var. Gerisi komple şifreli.

2) Turksat'in verdiği 2 tane frekans var, ikisinde de arama yapıyorum kanal bulmuyor. Sinyal gücü var ama Sinyal kalitesi yok.

2) Uydu alıcısını götürdüm bir uyducuya kanalları ayarlattım, adam açtı dükkanda gösterdi sorun yok. Eve geldim yine sinyal yok.

3) Uydu alıcısını başka dairelerde denedim, tıkır tıkır çalıştı.

4) Prizde sıkıntı olabilir diye yeni priz alıp denedim olmadı. Prizdeki kabloyu direk uydu alıcısına bağladım o da olmadı.

5) Çatıda Next 32'li Santral ve yanında amplifier var. Oradan kendi kablomu tespit ettim. Acaba çıkışında mı sıkıntı var diye başka boş yere taktım denedim yine nafile.

Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun, uydu servisi çağırayım dedim 50 TL geliş masrafı alıyorlar, öğrenciyim işin içinden çıkamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı