TürkTelekom Fiber Altyapı Döşeme

Defkhan 59

Hectopat
Daha fazla  
Hocalar öncelikle bu konuyla ilgilenen ve yorumda bulunanlara teşekkürler.

Şu an yaşamaya devam ettiğim 2 senelik binamda internet altyapısı yok. Hiçbir ISS altyapı getirmemiş.Twitter'dan TürkTelekom ceosuna yazdım 5 dk içinde bana dm den dönüş yaptılar.Telefon numaramı ve adresimi istediler. Hemen ardından 1 saat falan geçti. Akşam saat 22.45 civarında 444 0 375'den aradılar beni.Telefondaki arkadaş bana belirttiğiniz adrese yarın ekipleri göndereceğim ,yakından ilgilenecem dedi . Ertesi gün tekrardan aradılar saat 16.00 gibi. Arayan kişi aynı arkadaştı.(Bilerek kalın yazdım burayı baştan savmak için söylemiş olabilirler mi diye düşünmeyin istedim). Adresinize bugün ekiplerimiz gelip inceleme yaptılar.Sokağınıza internet şebekesi kurulacak bu süreç ne kadar sürer ne zaman başlar kesin söyleyemeyiz ama 31 Aralık 2020'ye kadar gelecek dedi. Yani en sonunda 31 Aralık 2020 ye kadar Fiber altyapı hazır olacak dedi.Ben de pek kavrayamadım olayı o kadar dilekçe falan yazmışken bir mesajla çözmek çok da inandırıcı gelmedi. Güvenemiyorum söz konusu TT olunca :(. Velhasıl
bu veya bunun gibi olayları yaşayanlar anlatırlarsa neler yaşadıklarını memnun olurum.

Türk Telekom çalışanı olarak söylüyorum yakın çevreye site, rezidans gibi yerler yapılmadıkça altyapıyı unutun. Superbox gibi şeyleri araştırın. Müteahhit ile konuşup yardım isterseniz bilgi verecektir.

Türk Telekom çalışanı olarak söylüyorum yakın çevreye site, rezidans gibi yerler yapılmadıkça altyapıyı unutun. Superbox gibi şeyleri araştırın. Müteahhit ile konuşup yardım isterseniz bilgi verecektir.
Zaten mevcut olarak lanet olası Superbox kullanıyorum ama istediğim şu adamlar bizim binanın yanındaki siteye ve binalara altyapı getirmiş aktif olarak kullanılıyor.Benim bina altyapı çalışmaları geldikten sonra yapıldığı için daha da gelen giden olmamış bu taraflara. 3 sene olmuş bir yer için de bu kadar zora sokulmaz ki arkadaş. Bu beni arayan numaradaki arkadaş neden böyle bişey söyledi o zaman o da türk telekom çalışanı değil mi ?

Kesin gelir... Ben 2016'nın başında şu an bulunduğum lokasyona ne zaman gelir diye sormuştum. 6 ay demişlerdi. Hâlâ yok...
Ben durumu nasıl sorgularım dediğimde 444 1 444 i arayarak sorgulayabilirsiniz dedi.İsterseniz bir deneyin. Yorumunuza gelecek olursam da gerçek anlamda hayal kırıklığına uğradım.Bu kadar ilgilendikten sonra umut verdikten sonra internet getirmemek nedir ya.Teşekkürler

Zaten mevcut olarak lanet olası Superbox kullanıyorum ama istediğim şu adamlar bizim binanın yanındaki siteye ve binalara altyapı getirmiş aktif olarak kullanılıyor.Benim bina altyapı çalışmaları geldikten sonra yapıldığı için daha da gelen giden olmamış bu taraflara. 3 sene olmuş bir yer için de bu kadar zora sokulmaz ki arkadaş. Bu beni arayan numaradaki arkadaş neden böyle bişey söyledi o zaman o da türk telekom çalışanı değil mi ?
Hocam müteahhit bu işleri halletmesi lazım. Siz neden çabalıyorsunuz. Müteahhitin gidip kendini bina olarak temsil etmesi gerek.

Hocam müteahhit bu işleri halletmesi lazım. Siz neden çabalıyorsunuz. Müteahhitin gidip kendini bina olarak temsil etmesi gerek.
Apartman yöneticimiz inşaat mühendisi bu binanın yapımında da kendinin emeği var.Müteahhit apartmana ankastre kutuyu internet kutusunu koydurdu bıraktı dedi.Biz de dilekçe verdik ama bi işe yaramadı diyince bir de ben deniyim dedim.Sonuç bu
Hocam bir de şu var isteyen kişi sayısına bağlı falan diyenler de var sosyalde. Mesela ben bilerek yazdım apartmanda bulunan 15 dairenin tümü internet hizmeti bekliyor diye belirttim. Sayı etkiler mi acaba ?

Apartman yöneticimiz inşaat mühendisi bu binanın yapımında da kendinin emeği var.Müteahhit apartmana ankastre kutuyu internet kutusunu koydurdu bıraktı dedi.Biz de dilekçe verdik ama bi işe yaramadı diyince bir de ben deniyim dedim.Sonuç bu
Müteahhit nasıl kutu koydu anlamadım. O kutuyu koymak sadece Türk Telekom'a ait. Apartman olarak imza toplayıp müdürlükden yardım isteyin ya da size değişikde gelse tek çare taşınmak.

6-7 yıllık binada oturuyorum hocam site 3 apartman var. Yan tarafımızda da site var karşı tarafımızda da site var. Yan tarafta fiber var mı bilmiyorum ama karşı tarafımızda var. İstesek çekerler mi bize?

6-7 yıllık binada oturuyorum hocam site 3 apartman var. Yan tarafımızda da site var karşı tarafımızda da site var. Yan tarafta fiber var mı bilmiyorum ama karşı tarafımızda var. İstesek çekerler mi bize?
Müdürlüğe gidip altyapı ve proje departmanıyla görüşebilirsiniz. Elbette bir gün çekerler ama ne zaman olduğu bir sır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı