TürkTelekom İnternetin Sürekli Kesilmesi

RhoeSS

Decapat
TürkTelekom'un modeminde kendi kendine kapanma, interneti kendi kendiliğinden kesmesi gibi sorunlar yaşıyorum. İlla yeni bir modem mi almam lazım yoksa bir çözümü var mı? Modem alınması lazımsa nasıl bir modem alabilirim önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkTelekom'un modeminde kendi kendine kapanma, interneti kendi kendiliğinden kesmesi gibi sorunlar yaşıyorum. İlla yeni bir modem mi almam lazım yoksa bir çözümü var mı? Modem alınması lazımsa nasıl bir modem alabilirim önerilerinizi bekliyorum.
Bunun modemden kaynaklandığına emin misiniz? Modem hat değerlerini burada fotoğraf olarak paylaşırsanız size yardımcı olabilirim.

Bizim de öyleydi. Böyle 35 kere falan aradık(!) En sonunda gelip kabloyu değiştirdiler ve sorun çözüldü. Hızda fark olmadı ama o günden bu güne kadar hiç kesilmedi.

Modem arayüzünden değerlerinizi kontrol edin. Eğer SNR değeri 10'un üzerinde olması gerek. Düşükse kopmalar yaşamanız doğal.

Aynı durumu yaşamıştım farklı bir Splitter satın alın ve Splitterdan modeme gelen kabloyu değiştirin sorun çözülebilir. Bu bende işe yarayan bir çözüm:kıkırda:.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı