TürkTelekom son zamanlarda yavaşlayan internet problemi

AtakanGuney

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, Türk Telekom kullanıyorum, son zamanlarda internet hızım bayağı düştü ve kesilmeye başladı sizce sorun ne olabilir? Eskiden oyunları 1.30 ila 1.60Mb/s hızla indiriyorum şimdi bu hız 600KB'ye kadar düştü, lakin DC vb uygulamalarda kasmaya Online oyunlarda takılmaya başladı sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Türk Telekom kullanıyorum aynısı bende de oldu sebebi Türkiye'de internetlerin yavaşlatılması MRK etme senle alakalı bir durum değil.

Sorun Covid salgını nedeniyle abartısız tüm Türkiye'nin internete bağlanması. Cafeye, restorana, pikniğe, tatile, yüzmeye, içmeye, namaza, camiye, okula, kursa gidemeyen mecbur evinde kalan herkes internete bağlı. Şuanki altyapıyla, aldığın hıza duacı ol bence.

Ayrıca sorduğun sorunun cevabını da bildiğini düşünüyorum ama benim cevabım da pekiştirmiş olsun :)

Türkiye genelinde neredeyse her hat bu problemi yaşıyor gayet normal COVID-19 sebebiyle insanlar eve kilitlenmiş ve internete yüklenmek durumundalar doğal olarak trafik artıyor hız azalıyor karantina günleri geride kaldığında insanlar sosyal hayata döndüğünde mutlaka hızlanacaktır endişe etmeye gerek yok.20MB/S'a kadar çıkabilen Turkcell Superbox bile dün yaptığım test ile 3MB/S indirme alıyor gayet normal :)

Yeni konular

Geri
Yukarı