TÜVTÜRK süreci nasıl işler?

• Konuyu başlatan mk123
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 839

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yarın haraççı 2 istasyonuna muayene için gideceğim ama ilk arabam olduğu için süreci bilmiyorum. Bakımları vs yaptım internetten de biraz araştırma yaptım tüvtürk uygulamasından sıra alınırsa iyi olacağını gördüm. Yarın uygulamayla sıra alacağım ama süreç konusunda yardımcı olabilir misiniz nasıl ilerliyor?

Haraççı 2 istasyonuna muayene için götüren varsa paylaşabilir mi? Yorum olarak.

Sıra alıyorsunuz ruhsat ile birlikte sıranız geldiğinde gişeden ücreti ödüyorsunuz ve ruhsatı görevliye teslim ediyorsunuz. Daha sonrasında ilk aldığınız sıranın araç kuyruğunda gelmesini bekliyorsunuz aracı sıranız geldiğinde görevliye teslim edip çıkışa gidip aracınızı bekliyorsunuz. Muane bittiğinde aracı ve ruhsatı veriyorlar bir kaç dakika sonra da rapor hazırlanıyor ve işinizi bitiyor.

Kısacası yaptığınız pek bir şey yok sadece sıra bekliyceksiniz. Ha bir de gelmeden önce egzoz muanesi yaptırın bir yerde ücreti standart zaten 110 lira olması lazım. Telefonunuza mesaj olarak geliyor herhangi bir belge almıyorsunuz onda.

Öncelikle randevu alın fazla erken gitmeyin 30 dk önce den sıra numarası alamazsınız. Km yi not alın sıra no alırken lazım olacak.Nakit para götürün kredi kartı kabul etmiyorlar. Yangın söndürme tüpü,ilk yardım çantası olsun. Silecekleri ampulleri kontrol edin. Egzost muayenesini orda veya başka yerde yaptırın. Plakanızda vida varsa çıkarın.

Öncelikle randevu alın fazla erken gitmeyin 30 dk önce den sıra numarası alamazsınız. Km yi not alın sıra no alırken lazım olacak.Nakit para götürün kredi kartı kabul etmiyorlar. Yangın söndürme tüpü,ilk yardım çantası olsun. Silecekleri ampulleri kontrol edin. Egzost muayenesini orda veya başka yerde yaptırın. Plakanızda vida varsa çıkarın.
Kredi kartı kabul ediyorlar galiba artık. Ben 10 gün önce İzmir Çiğli servisinde yaptırdım kredi kartı ile ödedim.

Hocam önceden randevu alın ve gidin. Önce arabanızı park edip orada sıra numarası alıp, ödemenizi yapacaksınız. Muayene ücreti ayrı, egzoz emisyon ölçüm ücreti ayrı oluyor aklınızda bulunsun. Kartlada ödeme yapabilirsiniz. Ücreti ödedikten sonra aracınızla egzoz emisyon ölçümüne giriyorsunuz, orada sorun yaşamadığınız takdirde, elinizde ki sıra numarasını büyük ekrandan takip edin. Sıra numaranız kaç numaralı sırada gözüküyorsa orada sıraya girip bekliyorsunuz. Sonrada muayene zaten, bu kadar. :)

Sıra alıyorsunuz ruhsat ile birlikte sıranız geldiğinde gişeden ücreti ödüyorsunuz ve ruhsatı görevliye teslim ediyorsunuz. Daha sonrasında ilk aldığınız sıranın araç kuyruğunda gelmesini bekliyorsunuz aracı sıranız geldiğinde görevliye teslim edip çıkışa gidip aracınızı bekliyorsunuz. Muane bittiğinde aracı ve ruhsatı veriyorlar birkaç dakika sonra da rapor hazırlanıyor ve işinizi bitiyor.

Kısacası yaptığınız pek bir şey yok sadece sıra bekliyceksiniz. Ha bir de gelmeden önce egzoz muanesi yaptırın bir yerde ücreti standart zaten 110 lira olması lazım. Telefonunuza mesaj olarak geliyor herhangi bir belge almıyorsunuz onda.

Teşekkürler. Egzoz muayenesini geçen hafta yapmıştım olumlu sonuçlanmıştı araç benzin+gaz. Peki sıra gelince parayı ödeme ve sonrasında hengame oluyor mu? Bir de çok hor kullandıklarını duydum muayene sırasında doğru mu?

Öncelikle randevu alın fazla erken gitmeyin 30 dk önceden sıra numarası alamazsınız. Km yi not alın sıra no alırken lazım olacak. Nakit para götürün kredi kartı kabul etmiyorlar. Yangın söndürme tüpü, ilk yardım çantası olsun. Silecekleri ampulleri kontrol edin. Egzozt muayenesini orada veya başka yerde yaptırın. Plakanızda vida varsa çıkarın.

Yapmayın ya 1'deki randevuya 12 gibi orada olmayı düşünüyordum. Zaten nakit ödemeyi düşünüyorum. Bakımları her şey tamam inşallah tek seferde geçer araç eski olduğu için korkuyorum ve ilk muayene tecrübem olduğu için de.

Yeni konular

Geri
Yukarı