TUF 550W PSU RTX 3060 sisteme yeter mi?

Bütçe
13000
Arkadaşlar masaüstü PC alacağım laptoptan vazgeçip ama masaüstünde de aklıma takılan sorular var. Benim alacağım sistem gaming.gen'de Ultima, i5 11400F ve RTX 3060 12 GB var ama ASUS TUF 550W 80+ PSU'su bulunuyor. Ben yeteceğini düşünmüyorum, şahsen bu bilgisayarı alıp da Minecraft oynayacak değilim. Yüksek oyunlar, yüksek grafiklerde oynamak isterim ama geliştirme seçeneği de bulunmuyor. Fiyatını 200 300 arttırıp bir üst PSU'yu koyayım, laptoptan vazgeçecekken aklıma takıldı. Emin değilim.
hocam konuyu biraz hortlatmış olucam ama acaba sistemi aldınız mı şuan 550w psu ile sorunsuz bir şekilde kullanıyor musunuz benzer bir sisteme ben de bakıyorum aklıma takıldı eğer sorun yoksa alıcam dönerseniz sevinirim

Hocam konuyu biraz hortlatmış olacağım ama acaba sistemi aldınız mı şu an 550W PSU ile sorunsuz bir şekilde kullanıyor musunuz benzer bir sisteme ben de bakıyorum aklıma takıldı eğer sorun yoksa alacağım dönerseniz sevinirim.

Hocam almaktan vazgeçtim çünkü ileride yetmeyecek gibi geldi bana işlemciden dolayı mecburen OC vs yapacaksın içime sinmedi ben laptop cuyum genelde laptop aldım ama arkadaşıma benzer bir kasa aldık i5 11600K ve RTX 3060 Ti var 750W +80 Gold ile kullanıyır OC ile bence o sisteme az yani en az 600-650W olmalı PSU +sertifika

Yeni konular

Geri
Yukarı