TUF B450 Pro Gaming montajı sonrası sistem görüntü vermiyor

Taha16

Hectopat
FX 8350 ve ASUS M5A97 R2.0 modelinden Ryzen 3600 ve ASUS TUF B450 Pro Gaming modeline geçiş yaptım. Güç tuşuna bastığımda ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor. Fanlar çalışır durumda, ekran kartınınkiler de çalışıyor, ses veya hata da vermedi.
RAM'ler 2x8 3600 MHz.
BIOS'la alakalı bir durumsa nasıl çözülür?

FX 8350 ve ASUS M5A97 R2.0 modelinden Ryzen 3600 ve ASUS TUF B450 Pro Gaming modeline geçiş yaptım. Güç tuşuna bastığımda ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor. Fanlar çalışır durumda, ekran kartınınkiler de çalışıyor, ses veya hata da vermedi.
RAM'ler 2x8 3600 MHz.
Başka bir bilgisayar varsa güncellemeyi deneyin.

İlk önce resetleyip deneyin. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Fişten çekik olsun.

FX 8350 ve ASUS M5A97 r2.0 modelinden Ryzen 3600 ve ASUS TUF B450 PRO GAMING modeline geçiş yaptım. Güç tuşuna bastığımda ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor. Fanlar çalışır durumda, ekran kartınınkiler de çalışıyor, ses veya hata da vermedi.
RAM'ler 2x8 3600 MHz.

Öncelikle merhaba monitörün kabloları takılımı anakart üzerinemi taktın yoksa ekran kartınamı takılı öncelikle bunu dener misiniz BIOS ile alakalı olup olmaıdğını anlamak için.
İkinci olarak sizden isteğim tüm sistem özelliklerini ayrıntılı yazabilir misiniz ekran kartı ve işlemci özellikle.

Öncelikle merhaba monitörün kabloları takılımı anakart üzerinemi taktın yoksa ekran kartınamı takılı öncelikle bunu dener misiniz BIOS ile alakalı olup olmaıdğını anlamak için.
İkinci olarak sizden isteğim tüm sistem özelliklerini ayrıntılı yazabilir misiniz ekran kartı ve işlemci özellikle.
kablolar ekran akrtına takılı rx470 ekran kartı var işlemci ryzen 3600

Denemenizi istediklerim.
1)kabloyu anakart üzerindeki girişe takip deneyin.
2)parçaları değiştirirken herhangi bir şekilde zorlama yaptın mı işlemci üzerinde.
3)işlemci pinlerini telefonun kamerasıyle kotnrol eder misin yakınlaştırarak.
4)bilgisayarı açarken Del tuşuna basılı tutar mısın ses geliyor mu gelmiyor mu diye kontrol etmen gerekiyor.
5)PSU olarak ne kullanıyorsun.
6)deneyebileceğin farklı bir ekran var mı?
7)siyah ekranda kalıyorsa şunu da dener misin CTRL+Shift+ESC kombinasyonuyla görev yöneticisini açmayı açılmassa CTRL+alt+delete tuşundan dener misin ekrana görüntü gelirse görev yöneticisini aç sonrasında yeni görev çalıştır explorer.exe yazıp çalıştır de.
8)ekran kartında farklı portları denedin mi?

Denemenizi istediklerim.
1)kabloyu anakart üzerindeki girişe takip deneyin.
2)parçaları değiştirirken herhangi bir şekilde zorlama yaptın mı işlemci üzerinde.
3)işlemci pinlerini telefonun kamerasıyle kotnrol eder misin yakınlaştırarak.
4)bilgisayarı açarken Del tuşuna basılı tutar mısın ses geliyor mu gelmiyor mu diye kontrol etmen gerekiyor.
5)PSU olarak ne kullanıyorsun.
6)deneyebileceğin farklı bir ekran var mı?
7)siyah ekranda kalıyorsa şunu da dener misin CTRL+Shift+ESC kombinasyonuyla görev yöneticisini açmayı açılmassa CTRL+alt+delete tuşundan dener misin ekrana görüntü gelirse görev yöneticisini aç sonrasında yeni görev çalıştır explorer.exe yazıp çalıştır de.
8)ekran kartında farklı portları denedin mi?
2) hayır
4) basamıyorum çünkü nedense usb lere güç gitmiyor arka paneli taktığımdan emin değilim fakat önü taktım
5) 600w
6) yok
8) evet
İlk önce resetleyip deneyin. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Fişten çekik olsun.
denedim herhangi bir değişiklik yok

Geri
Yukarı