TUF B450 PRO GAMING ReSize BAR aktif edince Windows açılmıyor

Berkay Şendal

Hectopat
Geçtiğimiz günlerde NVIDIA'nın 3000 serisi kartlarına ReSize BAR için BIOS getirdiğini duydum ve harekete geçtim.

Sistemim: ASUS TUF B450 PRO GAMING Anakart
Ryzen 5 3600
INNO3D 3060 Ti Twinx2 OC
2x8 HyperX Predator 3200MHz

Her yerde anlatıldığı gibi önce ekran kartı ReSize BAR BIOS'unu yükleyerek BIOS güncelledim. Ardından ASUS'un Anakartıma getirdiği AGESA destekli BIOS'unu güncelledim.
Şimdiyse BIOS ekranına girip ReSize BAR'ı aktif ettiğimde kaydetip yeniden başlatıyorum ve sistem Windows açmıyor. Kendiliğinden BIOS ekranını açıyor, ReSize BAR seçeneğini kapatınca normal şekilde Windows'u açıyor. Sebebi ne olabilir? Anlattığım gibi her şeyi sırasıyla güncelledim anlatıldığı gibi yükledim ve anlatıldığı gibi uyguluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3600 işlemcisine bu destek sunulmadı. Sorunun ana kaynağı bu hocam.
Nvidia resmi sitesine göre aslında dediğiniz doğru ama Ryzen 3000 serisi ile RE-BAR güncellemesi yapılabiliyor.

Probleminiz muhtemelen bununla alakalı:

3600 işlemcisine bu destek sunulmadı. Sorunun ana kaynağı bu hocam.
3600 işlemciyle aktif eden yabancı kaynaklar görmüştüm.
Nvidia resmi sitesine göre aslında dediğiniz doğru ama Ryzen 3000 serisi ile RE-BAR güncellemesi yapılabiliyor.

Probleminiz muhtemelen bununla alakalı:

hocam maalesef ingilizcem yok eğer siz anladıysanız kısaca anlatabilir misiniz yardımcı olur musunuz?

3600 işlemciyle aktif eden yabancı kaynaklar görmüştüm.

hocam maalesef ingilizcem yok eğer siz anladıysanız kısaca anlatabilir misiniz yardımcı olur musunuz?
Rehberi kısaca anlatma gibi bir şansım yok=(

Google Translate üzerinden yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı