Çözüldü TUF B450M-PRO GAMING kurulu BIOS sürümü sitesinde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serran

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, 5 ay önce parça parça bilgisayar bileşenlerimi topladım, hazırladım, bilgisayarcıya götürdüm. Tüm kurulumunu her şeyini o yaptı, bir şey dikkatimi yeni çekti. Bilgisayarcı resimde görüldüğü gibi.

11111.PNG

11/13/2019 tarihli sürümü kurduğu gözüküyor fakat anakartımın sitesinden yani:---- Bios İndirme Yeri ---- tıkladığınız zaman bu tarihe ait bir BIOS sürümü göremiyorum.

Alttaki resimde bilgisayarcının yüklediği tarih 11/13/2019 yani bu mavi ile işaretlediğimin arasında olması gerekiyor fakat göremiyorum, yardımcı olur musunuz?

hhhh.PNG

Çözüm
@serran Sizdeki yüklü sürüm 2006 tarihe çok takılmayın.

Dediğim gibi, B450 çipsetine yeni nesil Ryzen işlemcilerle uyumlu BIOS yüklendiğinde eski Ryzen işlemciler kullanılamıyor diye biliyorum. Siz yine de riske atmayın BIOS'taki "Tools" sekmesinden 2202 sürümünü yükleyin.
@serran Sistem şuanda sorunsuz çalışıyorsa ve O.C yapmıyorsanız pek gerekli değil.
Gayet güzel çalışıyor herhangi bir sorunum yok teşekkürler.Eğer yaparsam sizin dediğinizimi yapayım yani böyle 2-3-5 ay geçsede illa o dediğinizi mi yapmalıyım ? İşlemcimi yükseltene kadar ?

Yeni konular

Geri
Yukarı