TUF FX506LU-HN122 vs HP 15-EC1017NT

Bütçe
9000-11000

JahnStar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aşağıda gördüğünüz özelliklere sahip 2 laptop arasında kaldım. 3 önemli özellik dışında aynılar sanırım kağıt üzerinde, ne kadar kritik farklar emin değilim. Bu yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. Genel olarak 3D rendering, yazılım ve oyun için kullanacağım ve hepsi ön planda benim için. Isınma, sağlamlık, uzun ömürlülük vb. diğer faktörler de göz önüne alındığında sizce hangisi alınmalıdır?

ASUS TUF Gaming FX506LU-HN122​

● CPU: Intel Core i7-10870h (14 nm)
● GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6 GB)
● RAM: 8 GB 2933 MHz.

HP Pavilion Gaming 15-EC1017NT​

● CPU: AMD Ryzen 7 4800h (7 nm)
● GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (4 GB)
● RAM: 16 GB 3200 MHz.

Son düzenleme:
Bence ASUS daha mantıklı TUF serisi ısınıyor biraz ama şu özelliklere bakarsak TUF daha mantıklı fikrimce çünkü ASUS'ta 2 GB daha fazla VRAM var iken kesin ASUS'u alırdım. Zaten bu bilgisayarlarda render yapacaksan RAM arttırmanı öneririm.

Merhaba arkadaşlar, aşağıda gördüğünüz özelliklere sahip 2 laptop arasında kaldım. 3 önemli özellik dışında aynılar sanırım kağıt üzerinde, ne kadar kritik farklar emin değilim. Bu yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. Genel olarak 3D rendering, yazılım ve oyun için kullanacağım ve hepsi ön planda benim için. Isınma, sağlamlık, uzun ömürlülük vb. diğer faktörler de göz önüne alındığında sizce hangisi alınmalıdır?

ASUS TUF Gaming FX506LU-HN122​

● CPU: Intel Core i7-10870h (14 nm)
● GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6 GB)
● RAM: 8 GB 2933 MHz.

HP Pavilion Gaming 15-EC1017NT​

● CPU: AMD Ryzen 7 4800h (7 nm)
● GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (4 GB)
● RAM: 16 GB 3200 MHz.

Buna 8 GB 3200MHz RAM takmanız lazım, ekran kartı 1650 Ti ve 1660 Ti'ın tam ortasında.

Buna 8 GB 3200MHz RAM takmanız lazım, ekran kartı 1650 Ti ve 1660 Ti'ın tam ortasında.
Amd grafik kartı ile animasyon ve renderda çok sıkıntı çektim. Bu yüzden Nvidia tercihim, gpu tarafında.

Bu iyidir o zaman hocam, biraz performanstan kısıp kaliteye vermek ister misiniz? Cevabınız evet olursa başka bir önerim olacak.

Performans odaklı bir laptop arıyorum ama söylediğin kalite farkı, laptopun ömrünü önemli ölçüde uzatacaksa evet, bu da önemli faktör.

Performans odaklı bir laptop arıyorum ama söylediğin kalite farkı, laptopun ömrünü önemli ölçüde uzatacaksa evet, bu da önemli faktör.

Bu bahsettiğimiz kasalar giriş seviyesi komple plastik kasalar. Legion ise orta seviyedir. Klavye ve etrafı yumuşak plastik tir. Evet işlemci 4600h ekran kartı 1650 GDDR6. ama mux Switch ve OC imkanı ile 1650 Ti'ı yetişip geçersiniz muhtemelen.

Bu bahsettiğimiz kasalar giriş seviyesi komple plastik kasalar. Legion ise orta seviyedir. Klavye ve etrafı yumuşak plastik tir. Evet işlemci 4600h ekran kartı 1650 GDDR6. ama mux Switch ve OC imkanı ile 1650 Ti'ı yetişip geçersiniz muhtemelen.

Extreme şartlarda çalışmadığım için malzeme kalitesi ömrünü ne kadar etkiler emin değilim. OC yapmam asla, bu yüzden işlemci ve grafikten kısıp malzemeye eklemek dengeli olmaz bence. Önerin için çok sağ ol.

Extreme şartlarda çalışmadığım için malzeme kalitesi ömrünü ne kadar etkiler emin değilim. OC yapmam asla, bu yüzden işlemci ve grafikten kısıp malzemeye eklemek dengeli olmaz bence. Önerin için çok sağ ol.

OC'yi programı üstünden yapıyorsunuz zaten hocam, 150 ve 300MHz seçeneği var başka bir seçenek yok. Rica ederim, neye karar verdiniz?

Geri
Yukarı