TUF Gaming FX506hc vs Nitro 5 vs MSI GF75 Thin

Bütçe
12000

470697

Decapat
Arkadaşlar iki laptop arasında kaldım ASUS'ta 3050 var Acer'de 2060, linklerini bırakıyorum, sizce hangisini almalıyım? Eğer Acer derseniz malzemesi nasıl çok mu dandik? Bir Mac kullanıcısı olarak plastiğe alışamazsam diye korkuyorum sizce bu sebeple linkini verdiğim MSI laptopu almak için zorlamalı mıyım?

1-ASUS: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBCV000008SRHK?magaza=Hepsiburada

2-Acer: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ey002-p-HBV0000118VW6?magaza=BOZDAN+Teknoloji

3-MSI: MSI GF75 Thin 10UE-083TR i7-10750H 16GB 1TB SSD 6GB GeForce RTX 3060 17.3" Full HD Win10 Home Gaming (Oyuncu) Notebook - incehesap.com

Bütçem 12K aslında ama MSI için olmadı borç alırım, tabii eğer değer diyorsanız. MSI istememin tek sebebi kasa malzemesi.

Oyun için 2. model. MSI GF Thin serisi için borca girmeye değmez bence. RTX 2060 > RTX 3050. işlemci konusunda ASUS TUF model hepsinden daha iyi. Oyunluk işin varsa Acer al. Ama işlemciye dayalı program kullanacaksan kesinlikle ASUS.

Oyun için alacağım lakin Acer'in malzeme kalitesinden endişe ediyorum. Sizce çok dandik midir yoksa güçlendirilmiş plastikle daha şık bir yapıya mı sahiptir. İnceledeğim hiçbir videoda bu bilgiye rastlamadım da.

O fiyata Asus alınmaz hocam. Rtx 3050 zayif bi ekran kartı ayrıca sadece 4gb vrami ile hic cazip değil. 9bin civarı olsa belki düşünülürdü. Diger ikisi arasında da bence F/P olan Acer. Çünkü msi 16bin ama giriş seviyesi cihazi o Msi'nin. Ekran kartı da max-q olmasi lazım thin kasalarin yani performansi kirpilmis. 14bin civarına acer rtx 3060'li laptoplar vardı bulabilirsen öyle bir cihaz alabilirsin. Yoksa bu cihazların arasından parasını tek hakeden bence Acer. Rtx 3050, rtx 2060'dan cok daha zayıf bir kart.

1.5 aylık araştırmam sırasında listeme girip de çıkmayan tek laptop Acer olmuştu. Sizlerin bu yorumları üzerine Acer alıyorum inşallah. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı