TUF Gaming FX706LI-HX175 Isınıyor

EmirDeniz15

Hectopat
Merhaba. Laptop modelim başlıktaki gibi. Güç seçeneklerinden yüksek performansta, fanlar Turbo modda, altında da dandik bir soğutucu var. Assassin's Creed Syndicate oyununda aldığım sıcaklık değerleri fotoğraftaki gibi. Bu değerler korkuttu beni açıkçası. İade etmeyi düşünüyorum. Cuma günü 14 gün olacak. Ne yapmalıyım sizce?

ısınma.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
10300H, 17.3" cihaz ve bu değerler. Biraz fazla geldi bana.

CPU-Z veya Prime95 ile stres testi yapın. Sonuçları paylaşın.

@Dark Lord of the Sith @Radeon RX 5500M hocam TUF FX ve 17.3" model için bu değerler nasıl sizce?
Fazla geldi bana. @DracheN kullanıyordu bu laptopu, sıcaklıklara bakabilir aynı mi diye.
Prime95 testini yaptım da 6000 7000 falan sayılar çıktı birşeyler yazdı anlam veremedim. Nasıl bir sonucu olması lazım?
Bu da GTA 5'teki değerler...

Dosya Ekleri

• ısınma2.jpg
    ısınma2.jpg
    260,9 KB · Görüntüleme: 119
Prime95 testini yaptım da 6000 7000 falan sayılar çıktı birşeyler yazdı anlam veremedim. Nasıl bir sonucu olması lazım?
Bu da GTA 5'teki değerler...
Hocam HWiNFO64 gibi programlarla sıcaklıkları kontrol etmelisiniz normalde fakat GTA'da bile böyle olması garip. Hocam hep bu seviyede mi duruyor cihaz? Yoksa anlık mı bu değerler?

@Dark Lord of the Sith hocam noluyor bu yeni notebooklara şu aralar. Alanların çoğunda böyle absürtlükler çıkıyor. Siz de bir bakar mısınız GTA değerlerine. Normalde işlemci kullanan bir oyun fakat koca kasa ve 10300h'ı bu kadar ısıtacak kadar mı? Orasına karar veremedim.

Hocam HWiNFO64 gibi programlarla sıcaklıkları kontrol etmelisiniz normalde fakat GTA'da bile böyle olması garip. Hocam hep bu seviyede mi duruyor cihaz? Yoksa anlık mı bu değerler?
Boşta iken pil takılı olmadan 40, pili taktığımda 44-45 oluyor ortalama. Oyunda ise evet bu değerlerde sürekli. Bu değerlere yavaş yavaş çıkıyor ama. Oyun açılınca birden değil. Oynadıkça yükseliyor bu değerlere gelince takılıyor buralarda.

@Dark Lord of the Sith hocam noluyor bu yeni notebooklara şu aralar. Alanların çoğunda böyle absürtlükler çıkıyor. Siz de bir bakar mısınız GTA değerlerine. Normalde işlemci kullanan bir oyun fakat koca kasa ve 10300h'ı bu kadar ısıtacak kadar mı? Orasına karar veremedim.
Legionlarda bile böyle bu sorunlar çıkıyordu. Türkiye'ye yanlış ürün mü gönderiyorlar anlamadım.

Hocam sıcaklıklara hiç bakmadım fakat en kısa sürede sıcaklık ile ilgili görsel atarım, bana da fazla geldi bu sıcaklık.

Hocam sıcaklıklara hiç bakmadım fakat en kısa sürede sıcaklık ile ilgili görsel atarım, bana da fazla geldi bu sıcaklık.
Bekliyorum hocam. Cuma günü 14 gün olacak yarına kadar atabilirsen sevinirim. İade alırlar mı o da soru işareti tabi.
Turbo mod kapalıyken de bu şekilde:
Hocam bakabildin mi sıcaklıklara?

Dosya Ekleri

• ısınma3.jpg
    ısınma3.jpg
    291,5 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Bekliyorum hocam. Cuma günü 14 gün olacak yarına kadar atabilirsen sevinirim. İade alırlar mı o da soru işareti tabi.
Turbo mod kapalıyken de bu şekilde:

Hocam bakabildin mi sıcaklıklara?
Hocam kusura bakma şimdi alabildim. Aynı sıcaklıklara sahibiz. FIFA'da bile bu şekilde oluyor. Bir zaman sonra 80'lere düştü herhangi bir işlem yapmadım.
20210507163003_1.jpg

20210507163422_1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı