TUF Gaming FX706LI-HX199 performans düşüklüğü

iboibo111

Hectopat
Merhaba dostlar, ekteki laptopu aldım, Valorant'ı yükledim, NVIDIA optimizasyonunu yapıp giriyorum, 90-100 FPS arası alıyorum. Normal mi? Bana biraz düşük geldi.
Windows 10 64 bit resmi son sürümü yüklü, Windows Update üzerinden kontrol ettiğimde tamamen güncel olarak görünüyor. Ekran kartı sürücüsü güncel. Turbo Boost açık hali bu şekilde.
Başka kullanan varsa kendi FPS'ini yazabilir mi?

1620470093261.png

1 Dakikalık furmark test sonucum da aşağıdaki gibidir.

1620472026489.png

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bende de o civarlarda antrenman modunda fakat bu yukarıda belirttiğim az düzeyde elektriksel sıkıntı ve başka oyunlardaki performans sıkıntısı bir tık rahatsız etti beni :D umarım RAM darboğaz yapıyordur ondandır :D. Çünkü çok fazla araştırdım bizim bilgisayarın altında kalan bilgisayarlarda bile daha yüksek FPS değerleri elde ediyorlar fakat şöyle düşünürsek o testlerde genel olarak birkaç yıl önce yapılmış testler oyunun o zamanki özellikleriyle şu anki özelliklerinin de aynı olmadığını varsayarsak normal karşılanabilir olacağını ümit ediyorum.
ayrıca senin sorunu da ynıtlamak gerekirse valorant gibi oyunlarda genellikle ekran kartından çok işlemciye yük biner ve online oyuncu sayısı arttıkça buda fps ye olumsuz etki eder. şöyle özetlemek gerekirse 1v1 bi maçta 200 fpslerde oynadığın oyunu 5v5 maçta 100 fps lere kadar düştüğünü tecrübe etmen gayet normaldir zaten o tarzda rekabetçi oyunlarda bu durumla karşılaşman gayet normaldir.
Teşekkür ederim biraz araştırdım ve kabullenmek zorunda kaldım fpsi farklı bir şey sormak istiyorum. Wifi çekim gücü nasıl? Benim 7-8 metre mesafede kapının arkasında modemim fakat inanılmaz verimsiz. Kullanamıyorum neredeyse wi-fi. Modem yanında 70mbps alıyorum, odaya geçince 15-20mbps bazen tamamen bile koptuğu oluyor.

Teşekkür ederim biraz araştırdım ve kabullenmek zorunda kaldım FPS'i farklı bir şey sormak istiyorum. Wi-Fi çekim gücü nasıl? Benim 7-8 metre mesafede kapının arkasında modemim fakat inanılmaz verimsiz. Kullanamıyorum neredeyse Wi-Fi. Modem yanında 70Mbps alıyorum, odaya geçince 15-20Mbps bazen tamamen bile koptuğu oluyor.

Wi-Fi olayı sadece laptop kaynaklı değil modem kaynaklıdır çoğunlukla çünkü laptoplarımızda Wi-Fi 6 teknolojisi var yani gigabit olarak Wi-Fi hızı verebilmekte fakat modemlerimiz internetlerimiz kadar çöp olduğundan böyle bir sorun yaşıyorsun. Uzun lafın kısası %100 modemin çöptür :D

Wi-Fi olayı sadece laptop kaynaklı değil modem kaynaklıdır çoğunlukla çünkü laptoplarımızda Wi-Fi 6 teknolojisi var yani gigabit olarak Wi-Fi hızı verebilmekte fakat modemlerimiz internetlerimiz kadar çöp olduğundan böyle bir sorun yaşıyorsun. Uzun lafın kısası %100 modemin çöptür :D

Telefonla çok rahat kullandığım mesafede bilgisayar tek diş çekiyor.

Şimdi telefonun kullandığı ve çektiği internetle bilgisayarın kullandığı ve çektiği internet bir değildir. Bilgisayar interneti fütursuzca çekerken telefonlar interneti daha az çekerler. Bu yüzden telefonda interneti 1 mb/s indirme hızında 5 diş gösterirken bu değer PC'de 2 diş olarak gösterilebilir. Farkı da kablo kullandığın zaman anlarsın. Hatta ben kabloyla kullandığım halde bile internetimde laglar olabilmekte çünkü bırak interneti modem bile b*k gibi. Yapabileceğin pek bir şey yok en fazla Wi-Fi sinyal güçlendiriciler var onları kullanabilirsin ama şahsi görüşüm kablolu kullan interneti modemin dibinde olsan bile Wi-Fi sıkıntılıdır her zaman.

Kanka yok kabloyla kullandığım internet normalde. Bilgisayarla laptopu yan yana koydum, telefon Full çekerken 70Mbps aldım, bilgisayar tek diş 7-8Mbps aldım. Sinyal güçlendiriciye kaldık herhalde.

VALLAHİ bilmiyorum Wi-Fi sürücünde arızada olabilir yeni aldıysan istersen ücretsiz değişim talep et 15 günü geçmediyse olmadı bir servise gönder derim. Ya da sürücün güncel olmayabilir ASUS destekten PC modelini girerek oradan Wi-Fi sürücüsünü indirebilirsin olmadı Wi-Fi kartının modelini araştırıp tam olarak bul ve sitesinden sürücüsünün dosyallarını veya softpedia.comdan sürücünnü ismini arattırarak son sürümünü indirip manuel olarak disketi var seçeneğinden devam ederek kurabilirsin. Çözüm önerim bunlardır umarım çözersin :)

VALLAHİ bilmiyorum Wi-Fi sürücünde arızada olabilir yeni aldıysan istersen ücretsiz değişim talep et 15 günü geçmediyse olmadı bir servise gönder derim. Ya da sürücün güncel olmayabilir ASUS destekten PC modelini girerek oradan Wi-Fi sürücüsünü indirebilirsin olmadı Wi-Fi kartının modelini araştırıp tam olarak bul ve sitesinden sürücüsünün dosyallarını veya softpedia.comdan sürücünnü ismini arattırarak son sürümünü indirip manuel olarak disketi var seçeneğinden devam ederek kurabilirsin. Çözüm önerim bunlardır umarım çözersin :)
Sanırım modem de bir arıza varmış teşekkür ederim.

Geri
Yukarı