TUF Gaming GTX 1650 fanı anlık hızlanıyor

ReyuM

Hectopat
Merhaba, ASUS TUF Gaming 1650 ekran kartını kullanıyorum. Oyundan geçen gün çıktığımda fan bir anda 1-2 saniyelik hızlandı bayağı bir ses geldi sonra hemen düştü. Normal bir olay mı? 2 kere oldu şu ana kadar. Alalı 1 hafta oldu.

Bunun gibi bir durumu arkadaşım yaşamıştı, hatta ben de onun evindeydim ben de şahit oldum.

Biraz kafa patlatıp bunun nedenini düşündük, sanırım oyun kapandığında ekran kartı kullanımı ile sıcaklık arasındaki orandan kaynaklı. Yani örnek veriyorum, ekran kartı 1% kullanıma oyundan yeni çıkmış hali olan 73 derece fazla olduğu için sistem bir anda soğutmayı devreye sokuyor olabilir. Böyle yorumlamıştık yani bu durumu, ne kadar mantıklı bilemem. Normal geliyor ama bana.

Ben şu ana kadar en fazla 58 derece gördüm oda AC: Odyssey oynadıktan sonra oldu. Normalde GTA V oynuyorum ve bugün kardeşim oynarkende yaşamış GTA V oynarken ve az önce çıktım oyundan 45 derece falan normal bir olay değil mi? Az önce bu olay olmadı.

Ben şu ana kadar en fazla 58 derece gördüm oda AC: Odyssey oynadıktan sonra oldu. Normalde GTA V oynuyorum ve bugün kardeşim oynarkende yaşamış GTA V oynarken ve az önce çıktım oyundan 45 derece falan normal bir olay değil mi?

Bayağı serin bu değerler, hiçbir sorun yok. Gayet normal.

Bayağı serin bu değerler, hiçbir sorun yok. Gayet normal.
Biliyorum çok rahatsız ediyorum ama streslendim bir anda bir kaç konu gördüm farklı sitelerde garantiye göndermiş parçayı değiştirmiş para iadesi almış diye böyle davranıyorum. İlla bütün oyun çıkışlarında olmasına gerek yok değil mi?

Merhaba, ASUS TUF Gaming 1650 ekran kartını kullanıyorum. Oyundan geçen gün çıktığımda fan bir anda 1-2 saniyelik hızlandı bayağı bir ses geldi sonra hemen düştü. Normal bir olay mı? 2 kere oldu şu ana kadar. Alalı 1 hafta oldu.
Sorun @Sir Benjamin arkadaşın dediği gibi olabilir. MSI Afterburner üzerinden oyun için bir profil oluşturup, oyuna girmeden önce aktif edersen fanın ömrü için daha sağlıklı olur.

Biliyorum çok rahatsız ediyorum ama streslendim bir anda bir kaç konu gördüm farklı sitelerde garantiye göndermiş parçayı değiştirmiş para iadesi almış diye böyle davranıyorum. İlla bütün oyun çıkışlarında olmasına gerek yok değil mi?

Ekran kartı 58 derece olduğu için garantiye gönderen mi var? Custom sıvı soğutma falan mı kullanıyorlar da 58 dereceden memnun değiller?

Son soru için dediğim o sıcaklık/kullanım formülü devreye giriyor sanırım. 50 derecede böyle bir şey olmaz tahminen. Aslında sorun değil, normal sayılabilecek bir durum. Sonuçta PC'ler açılırken de fanları bir anda helikopter gibi döner, sonrasında yavaşlar. Aynı kapıya çıkıyor bir yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı