TUF Gaming VG27VQ Ayarları Nasıl Olmalı?

Cengiz55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yakın zamanda ASUS VG27VQ modelini aldım. Fakat ne yaptıysam bir türlü görüntülüyü istediğim ayara getiremedim. Mesela örnek vermek gerekirse, manzara moduna alıyorum mavı ışık filtresini kullanamıyorum, kullanırsa otomatik olarak manzara modundan çıkıp yarış moduna geçiyor. (Bunu örnek olarak söyledim.) Ben şu an FPS modunda kullanıyorum ekran hafif loş tatsız bir rengi var sevemedim. Yok mu şu monitörün güzel bir ayarı? Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Arkadaşlar selam, yakın zamanda ASUS VG27vq modelini aldım. Fakat ne yaptıysam bir türlü görüntülüyü istediğim ayara getiremedim. Mesela örnek vermek gerekirse, manzara moduna alıyorum mavı ışık filtresini kullanamıyorum, kullanırsa otomatik olarak manzara modundan çıkıp yarış moduna geçiyor. (bunu örnek olarak söyledim.) Ben şu an FPS modunda kullanıyorum ekran hafif loş tatsız bir rengi var sevemedim. Yok mu şu monitörün güzel bir ayarı? Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Gelişmiş görüntü ayarlarından Hz'ni maksimuma getirmelisin. FPS, sinema tarzı şeyler tercih meselesi. En güzeli seç.

Gelişmiş görüntü ayarlarından Hz'ni maksimuma getirmelisin. FPS, sinema tarzı şeyler tercih meselesi. En güzeli seç.
Hayır dostum onla alakası yok ne hz’si sen konuyu yanlış anladın görüntü kalitesi berbat bu monitörün özellikle siyah renk füme gibi görüyor.

Pek tavsiye etmem ama buradaki post calibration bölümündeki ayarları dener misiniz?
Icc profilini de indirip uygulayın.

@LaMorte hocam merhaba bende de benzer durum var parlaklık sonuna kadar açık ancak soluk geliyor ve bir an da ekranın ayarları kendı kendıne değişti sıfırladım yapmaya calıst8'ım bu sefer de keskinlik, renk doygunluğu, ascr, skin ton gibi ayarlara giremıyorum kilitli gibi aktif değil. Nasıl halledebilirim?

@LaMorte hocam merhaba bende de benzer durum var parlaklık sonuna kadar açık ancak soluk geliyor ve bir an da ekranın ayarları kendı kendıne değişti sıfırladım yapmaya calıst8'ım bu sefer de keskinlik, renk doygunluğu, ascr, skin ton gibi ayarlara giremıyorum kilitli gibi aktif değil. Nasıl halledebilirim?
Hocam cezalıydım cevap veremedim.

FreeSync/G-Sync(AdaptiveSync olarak geçebilir), HDR, 1ms(MPRT/MBR), Game Mod seçeneklerinden birisi açıksa veya seçilirse değiştirip deneyin.

aynı durum bendede var bir türlü alışamadım fps moduna alsam bile ekran tatsız geliyor sisli gibi yok mu bunun güzel bi ayarı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı