TUF Gaming X570 PLUS vs X570 Aorus Elite

• Konuyu başlatan vorplody
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 904
  • Etiketler
    x570
V

vorplody

Ziyaretçi
Arkadaşlar selam. Yeni sistem toplayacağım bu iki anakart arasında kaldım şu an. Aorus 170 lira daha pahalı ama VRM’leri daha iyi, teknolojileri daha fazla. Ama benim anlamadığım neredeyse her X570’de 8+4 pin CPU güç beslemesi varken X570 Aorus Elite'de sadece 8 pin. Bir eksikliğini yaşar mıyım o 4 pinin eksikliğinin? Yoksa TUF Gaming seçeceğin.

İşlemciniz nedir? Benim bilgim dahilinde 8 pin ile dünyalar besleniyor ancak geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam 3900X ile 8 ve 8+4 pinli iki farklı PSU'da güzel OC sonucu belli başlı farklı sonuçlar ortaya çıkmıştı. Benim görüşüm tek 8 pin ile 3900X zaten beslenir, belirli düzeyde OC bile yapılır.

NOT: Bütçeniz çıkabiliyorsa buna da bakmanızı öneririm; Asus ROG Strix X570-F Gaming AMD X570 4400MHz DDR4 Soket AM4 Fiyatı

İşlemciniz nedir? Benim bilgim dahilinde 8 pin ile dünyalar besleniyor ancak geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam 3900X ile 8 ve 8+4 pinli iki farklı PSU'da güzel OC sonucu belli başlı farklı sonuçlar ortaya çıkmıştı. Benim görüşüm tek 8 pin ile 3900X zaten beslenir, belirli düzeyde OC bile yapılır.

NOT: Bütçeniz çıkabiliyorsa buna da bakmanızı öneririm; Asus ROG Strix X570-F Gaming AMD X570 4400MHz DDR4 Soket AM4 Fiyatı
3700X düşünüyorum işlemciyi. Ben de öyle düşündüm zaten bu anakart besleyemeyecekse neden böyle VRM’ler var üstünde. X570-F bütçemi aşıyor. Aorus modeliyle bile sınırları zorladım zaten :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı