TUF laptopa 60 Hz yerine 144 Hz panel takmak mümkün mü?

aliwild517

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
İyi forumlar. Birkaç videoda gördüğüm kadarıyla ASUS TUF laptop için 144 Hz %62.50 sRGB oranına sahip ekranı 144 Hz %100 sRGB ekran ile değiştiren kişiler var ve başarılı olmuşlar. Peki benim 30 pin 60 Hz %62.5 sRGB olan laptop’ımı 30 pin 144 Hz %100 sRGB olan panelle değiştirme şansım var mı? Bunu yapan video görmedim ve bulamadım.

Laptopa harici monitör takmak daha mantıklı olacaktır. Onu da çeşitli konularda bulabilirsin.

Harici takmak istemiyorum her gittiğim yerde kullanmak için ekranı yükseltmek istiyorum.
Asus'u arayarak bilgi sahibi olabilirsin fakat parça bulmak felan sıkıntı. Çeşitli yurtdışı e ticaret sitelerinden parça araştırabilirsin. TUF serilerinin en kötü yanı 60hz ekran koymaları maalesef.

Asus'u arayarak bilgi sahibi olabilirsin fakat parça bulmak felan sıkıntı. Çeşitli yurtdışı e ticaret sitelerinden parça araştırabilirsin. TUF serilerinin en kötü yanı 60hz ekran koymaları maalesef.
Bi ara rtx 2060 ekran kartlısı vardı ve 144hz ekranla satılıyordu ama stok bitince hepsiburadada güncellenmedi

Konnektör pin sayısı aynı olan ve boyutları, vida yuvaları birbirini tutan bir ekran bulursanız sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Yalnız alacağınız ekranı gerçekten araştırmak lazım, iyi bir şey aldığınızdan emin olun. Ben laptop ekranımı kırınca ebayden yenisini aldım (orijinalini ne kadar arasam da bulamadım ne yazık ki) aldığım güya IPS panel ama bildiğin TN panel kadar hatta daha kötü görüntü veriyordu, görüş açısı da yoktu neredeyse.

Geri
Yukarı