TUF RTX 3070 Ti vs ROG STRIX RX 6750 XT

Daha fazla  
Merhaba bu iki ekran kartı arasından hangisi daha iyidir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
%5 fark için DLSS'ten vazgeçilmez bence. Sürücü derdi vs de yok 3070 Ti'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru ama 2K da kullanacaksa arkadaş VRAM derdi var.

%5 fark için DLSS'ten vazgeçilmez bence. Sürücü derdi vs de yok 3070 Ti'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 kat daha fazla VRAM var.

Videoda VRAM farkının şimdilik önemsiz olduğunu söylüyor. Şahsen ben de 8GB VRAM'in yetersiz gelebileceği bir senaryo düşünemiyorum.

1080P'de ancak yetiyor 8 GB, 2K'da ne yapacaksın ki. Tamam yetmediğinde 8 GB'lık kart ölmeyecek lakin %5'lik fark %15'e çıkacak.

DLSS yalnızca 3.0 sürümünde hiç kaynak tüketmeden ya da çok az kaynak tüketimi ile kare yaratma özelliğine sahip. 7900 XT yerine 4070 Ti bu nedenle rahatça alınabilir ama RX 6800 vs. 3070 Ti için biraz sıkıntılı bir durum.

A
1080P'de ancak yetiyor 8 GB, 2K'da ne yapacaksın ki. Tamam yetmediğinde 8 GB'lık kart ölmeyecek lakin %5'lik fark %15'e çıkacak.

DLSS yalnızca 3.0 sürümünde hiç kaynak tüketmeden ya da çok az kaynak tüketimi ile kare yaratma özelliğine sahip. 7900 XT yerine 4070 Ti bu nedenle rahatça alınabilir ama RX 6800 vs. 3070 Ti için biraz sıkıntılı bir durum.
Ancak yetiyor bir tık abartı sanki hocam, 2060, 1660 Ti gibi kartların 1080p/60 fps oynatamadıkları hangi oyun var? DLSS 3 kısmına katılıyorum FSR'la beraber DLSS'in önemi azalmıştı zaten ama bana göre eğer GPU bütçesi 12-13k bandında geziyorsa bir tık fazla verilip NVIDIA tercih edilmeli. Bütçe 5-6k civarında ise (benim gibi) alınabilecek bir RTX kart yok zaten.

Ancak yetiyor bir tık abartı sanki hocam, 2060, 1660 Ti gibi kartların 1080p/60 fps oynatamadıkları hangi oyun var? DLSS 3 kısmına katılıyorum FSR'la beraber DLSS'in önemi azalmıştı zaten ama bana göre eğer GPU bütçesi 12-13k bandında geziyorsa bir tık fazla verilip NVIDIA tercih edilmeli. Bütçe 5-6k civarında ise (benim gibi) alınabilecek bir RTX kart yok zaten.

Şu anda referans aldığımız oyunların çoğu eski jenerasyon biliyorsun, 1080P'de 7-10 GB kullanan oyunlar bile günümüzde var (onları referans almıyorum yine de) bu sayı 2K'da daha da artıyor. En basiti 2060'ın VRAM yetmezliğinden ötürü RT açıkken 8 GB kardeşlerine kıyasla abartı çöktüğünü de çok gördük. Next-gen oyunlarda 2K için 8 GB biraz tehlike sınırında, ultra oynanmaz da yüksek oynanır, DLSS açılır kaynak tüketimi düşürülür tercih meselesi.

Ben 2K'ya yürüyeceksem sırtımı şu ortamda RX 6800'e yaslardım avantajları, dezavantajlarından daha fazla. 3070 Ti hem render hem de oyun isteyenler için güzel opsiyon. Birisi ben oyun da yaparım, Stable Diffusion ile resim de çizerim oyun da oynarım derse NVIDIA tek seçenek. Saf oyun için ise AMD ağır basıyor. 3070 Ti'da 10-12 GB olsa daha temiz olurdu. 8 vs. 16 cidden büyük fark.

A

Ancak yetiyor bir tık abartı sanki hocam, 2060, 1660 Ti gibi kartların 1080p/60 FPS oynatamadıkları hangi oyun var? DLSS 3 kısmına katılıyorum FSR'la beraber DLSS'in önemi azalmıştı zaten ama bana göre eğer GPU bütçesi 12-13K bandında geziyorsa bir tık fazla verilip NVIDIA tercih edilmeli. Bütçe 5-6k civarında ise (benim gibi) alınabilecek bir RTX kart yok zaten.

Hocam şu an yetiyor ancak 1-2 yıla fark açılacak üstüne Unreal Engine 5 geliyor tam bir VRAM canavarı. 6 GB VRAM da şu an high ayarlarda yeterli ama ultraya çekersem mesela (RTX 3060 Mobile) VRAM uyarısı yiyorum 20 FPS yerine 40 FPS kaybediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı