TUF VG259QM'de önceki görüntü kaldı

literaria

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL Ripjaws V DDR4 3200 C16 2x8GB
SSD veya HDD modeli
Seagate FireCuda 510 SSD ZP500GM30021 500GB
Ekran kartı
MSI RTX 3060 Ventus 3X 12GB OC
Anakart
MSI MPG B550 GAMING EDGE Wi-Fi
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Merhaba, yaklaşık olarak 1. yılında olan sistemimde monitörümde bir önceki görüntü yarı saydam bir şekilde ekte görebileceğiniz gibi kaldı (arka görüntüdeki oyun Minecraft ve modlu). 280Hz ASUS TUF VG259QM kullanıyorum ve sistemi yeniden başlattığımda Hz değeri 144 idi ve ekrandaki görüntü kısa bir süreliğine orada gözükmeye devam etti, Hz değerini 280'e geri aldığımda tekrar sorunla karşılaşmadım. Ghosting olabileceğinden şüphelendim fakat sadece bir defa başıma geldi bu zamana kadar. Bunun yanı yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce bir defa Apex Legends oynarken oyunum çöktü bu olaydan sonra sistem ekran kartını görmedi ve oyun 1FPS olarak başladı, sistemi yeniden başlattığımda ekran kartını sistem görüyordu fakat çok çok nadiren (özellikle Discord yayınları ve YouTube) ekranımın bazı bölgelerinde saniyelik gri kareler görmeye başladım. Benzer bir problemi CoD MW Warzone 2.0'da sık sık oyun çökmesi lobiye bağlanırken kapanmalar takip ettiğinde sistemimi formatlamaya karar verdim. Tamamen 2 diske de temiz kurulum yaptıktan sonra Warzone problemini çözdüm fakat konunun başında belirttiğim sorunla ilk defa karşılaştım. Sistemin herhangi bir donanımında mı yoksa monitörümde mi sorun var veya her ikisi de mi anlamadım. Sorunları yaşarken tüm sürücülerim günceldi. Konuyla alakalı tecrübesi olan yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 9D5C34A8-3B52-4819-8871-402DCB8EDA12.jpg
    9D5C34A8-3B52-4819-8871-402DCB8EDA12.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık olarak 1. yılında olan sistemimde monitörümde bir önceki görüntü yarı saydam bir şekilde ekte görebileceğiniz gibi kaldı (arka görüntüdeki oyun Minecraft ve modlu). 280Hz ASUS TUF VG259qm kullanıyorum ve sistemi yeniden başlattığımda Hz değeri 144 idi ve ekrandaki görüntü kısa bir süreliğine orada gözükmeye devam etti, Hz değerini 280'e geri aldığımda tekrar sorunla karşılaşmadım. Ghosting olabileceğinden şüphelendim fakat sadece bir defa başıma geldi bu zamana kadar. Bunun yanı yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce bir defa Apex Legends oynarken oyunum çöktü bu olaydan sonra sistem ekran kartını görmedi ve oyun 1FPS olarak başladı, sistemi yeniden başlattığımda ekran kartını sistem görüyordu fakat çok çok nadiren (özellikle Discord yayınları ve YouTube) ekranımın bazı bölgelerinde saniyelik gri kareler görmeye başladım. Benzer bir problemi CoD MW Warzone 2.0'da sık sık oyun çökmesi lobiye bağlanırken kapanmalar takip ettiğinde sistemimi formatlamaya karar verdim. Tamamen 2 diske de temiz kurulum yaptıktan sonra Warzone problemini çözdüm fakat konunun başında belirttiğim sorunla ilk defa karşılaştım. Sistemin herhangi bir donanımında mı yoksa monitörümde mi sorun var veya her ikisi de mi anlamadım. Sorunları yaşarken tüm sürücülerim günceldi. Konuyla alakalı tecrübesi olan yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Ghosting diyorlar buna hayalet ekran. Tedavisi yok maalesef.

Geri
Yukarı