TUF Z590-Plus her açılışta donanım kontrolü yapıyor

gravediggermtd

Decapat
SSD veya HDD modeli
Sandisk Extreme Pro 1 TB - Kioxia Exceria G2 1 TB
Anakart
TUF Z590-PLUS
Merhaba,
TUF Z590-Plus anakarta sahibim. Birkaç gün önce bir tane daha M.2 SSD alıp anakarta taktım. Taktığımdan bu yana bilgisayarı her açtığımda anakart, yeni donanım takmışım gibi kontrol gerçekleştiriyor. Haliyle birkaç saniye sistem geç açılıyor. Önceden böyle bir problemim yoktu. Açar açmaz direkt ekrana görüntü gelir, Windows yüklenirdi. Şimdi anakart üzerindeki kontrol LED'leri sırayla yanıyor, birkaç saniye sonra ekrana görüntü geliyor. Daha önceden bir sebepten ötürü Windows Hızlı Başlat'ı kapatmıştım. Onu açtım ama bir şey değişmedi. Bu konu için neler yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son güncelleme ocak ayında gelmiş gözüküyor. O yüklü değil ama onun da RTX40 Serisi için geldiği yazıyor. Olmadı akşama güncelleyeyim. BIOS ayarlarında gezinirken başlangıç seçeneği olarak Windows Only/ Other OS diye seçenek vardı. Onu Windows Only yaptım ama bir değişiklik olmadı. Başlangıç diski olarak Windows'un olduğu disk seçili. Başka bir ayar var mı yönlendirebileceğiniz?

BIOS'u güncelledim ama çok fazla bir şey değişmedi gibi. Biraz hızlanma var ama eskisi gibi hızlı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı