Tuhaf Klavye Tutuşu

Sizce?

• Uydurma boş bir hareket

Oy: 22 47,8%
  • Yayıncının birinden görüp özenmiştir

Oy: 8 17,4%
  • İşe yarıyor gerçekten

Oy: 13 28,3%
  • Bu ne ya cidden:)

Oy: 3 6,5%

• Oy verenlerin toplamı
    46
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir tanıdığımda da gördüğüm ve özellikle oyuncuların artistik hareket olsun gibi bir klavye tutuşları var. Aşağıdaki görselde olduğu gibi. Kalitesi biraz düşük ama anlaşılır bence. Ben de bir deneyeyim dedim faydası vardır belki diye ama Allah affetsin bütün tuşlar karıştı, zaman-mekan algım kayboldu birden:) Bunu bana biri açıklayabilir mi mantığı nedir gerçekten:) Herkese iyi sosyaller şimdiden:)

Ekran Resmi 2018-11-12 01.09.09.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Severek izlediğim bir sürü aşırı büyük yabancı yayıncı da böyle oynuyor. Birisinin açıklaması (tıkla) Bende videoda anlatıldığı gibi o sıkıntıyı yaşıyorum ama dediğiniz gibi dikey şekilde oynamaya çalışınca dengem şaştı yapamadım :D Sanırım alışmak gerek bir müddet sonra alışıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu şekil kullanıyorum ama bukadar dik değil çapraz şeklinde. Sadece tek el kullanırken yani oyun oynarken elim otomatikmen klavyeyi itip çaprazlıyor. Kendliğinden oluşan bir refleks :D Faydadan çok rahatlıkla alakalı. Kimine böyle rahat gelir kimine ise düz kullanmak rahat gelir.

Çapraz şekilde kullanmak bana daha rahat geliyor ama bu bileği sağa doğru kırarak kullanmaktan söz ediyorum. Klavyenin masadaki konumuna göre bileğim masaya, kol ise aşağı uzanıyor. Kuzenim ise düz şekilde kullanıyor. Bu konuda hala birbirimizi anlamış değiliz ama çapraz tutunca yazı yazması benim adıma zorlaşıyor.

Severek izlediğim bir sürü aşırı büyük yabancı yayıncı da böyle oynuyor. Birisinin açıklaması (tıkla)
İzledim şimdi ama yani biraz element uydurmak gibi olmuş bu:)
O kadar dikey tutuş olmasa da bazı oyunlarda sadece küçük yaşlarda bende oyunları o şekilde oynardım ancak istem dışı olurdu :D Yani kendi ergonomi ayarını el yapardı.
Kendiliğinden oluşunca tabi diyecek bir şey yok ama kasıtlı yapılıp bir de buna alışmaya çalışmak bana biraz tuhaf geldi:)
Belkide daha iyi hareket alanı sağlıyor denemek lazım :)
Denedim çok acaip bir şey oluyor:) Hatta "Noluyor yaw" diyor insan:)
Çapraz şekilde kullanmak bana daha rahat geliyor ama bu bileği sağa doğru kırarak kullanmaktan söz ediyorum. Klavyenin masadaki konumuna göre bileğim masaya, kol ise aşağı uzanıyor. Kuzenim ise düz şekilde kullanıyor. Bu konuda hala birbirimizi anlamış değiliz ama çapraz tutunca yazı yazması benim adıma zorlaşıyor.
Aynen alışkanlık gibi bir şey sanırım. Mesela ben de bilek desteği olan klavyelere çok alışmışım. Olmayınca resmen arıyor insan:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı