Tulpar 22.1 ısınma sorunu

Kabile Reisi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 14 günlük Tulpar 22.1 kullanıcısıyım. Genel olarak bilgisayardan memnunum ama YouTube da 1-2 video izledikten sonra aynı model laptopun benimkinden 10 derece daha düşük işlemci sıcaklığı olduğunu gördüm. Hatta Monster'ın kendi videosunda 25 derece daha düşük. Benim işlemci Turbo modunda CS Valorant'ta 80-86 derece arasındayken YouTube da izlediğim arkadaşın 70-75'ti. Benim bilgisayarı test edebileceğin Cyberpunk gibi oyunlarım yok ama tahminimce CS de 80-86 gören cihaz Cyberpunk gibi oyunlarda 90'ı geçecektir. Ve ben ileride indirime girince böyle oyunları almayı düşünüyorum. Aranızda 22.1 kullanan var mı sizde değerler nasıl? Teknik servise göndermeyi düşünüyorum sizce sorunu çözebilirler mi dostlar?

Benim sahip olduğum ASUS TUF 17.3 inç laptopta 92-93 görmüştü FIFA 21'de. Bir şey olmaz diye düşünüyorum hocam laptopta ısınma maalesef kaçınılmaz bir durum.

Benim sahip olduğum ASUS TUF 17.3 inç laptopta 92-93 görmüştü FIFA 21'de. Bir şey olmaz diye düşünüyorum hocam laptopta ısınma maalesef kaçınılmaz bir durum.
Hocam kaçınılmaz ama bu dereceler sence normal mi? Ben zararlı diye biliyorum.
Termal macun değişimi ve Undervolt yapabilirsiniz. Soğutucu alabilirsiniz.
Test edenlerin bunları yaptığını düşünüyorum.
Performansının düşmesini istemiyorum. Soğutucu almayı düşünüyorum ama youtube da gördüğüm arkadaş soğutucusuz 10-15 derece düşük değerler alıyor. Undervolt yaptım gibi bir şey de demedi. Bilgisayar zaten yeni termal macunluk sorun da olduğunu düşünmüyorum. Sıkıntı ne çok merak ediyorum gerçekten.

Hocam kaçınılmaz ama bu dereceler sence normal mi? Ben zararlı diye biliyorum.

Performansının düşmesini istemiyorum. Soğutucu almayı düşünüyorum ama youtube da gördüğüm arkadaş soğutucusuz 10-15 derece düşük değerler alıyor. Undervolt yaptım gibi bir şey de demedi. Bilgisayar zaten yeni termal macunluk sorun da olduğunu düşünmüyorum. Sıkıntı ne çok merak ediyorum gerçekten.
Performans düşüşünden kastınız nedir? Ben Undervolt sonrası performans düşüşü almadım. Hatta hızı turbo'ya alıp undervolt yapınca benim performansım artmıştı.

Performans düşüşünden kastınız nedir? Ben Undervolt sonrası performans düşüşü almadım. Hatta hızı turbo'ya alıp undervolt yapınca benim performansım artmıştı.
Dostum maalesef undervolt underclock gibi şeylerden hiç anlamıyorum ben. Ne gibi dezavantajı/avantajı olur hakim değilim.

Geri
Yukarı