Tulpar T5 V21.1.2 vs. M1 MacBook Air

@xbea ben de Apple fanı değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı sonuçlar mevcut. Yazıyı fark ederseniz siz yazmadan önce düzelttim ve "belkiye" çevirdim.

Test yapılan araçlar ve zamandan kaynaklı olabilir. Daha önce izlediğim videolarda 2060 karşılaştırması vardı, Premiere bulamadım şu an.

@prediger
Daha özellik istiyorsanız Pro, performans istiyorsanız 16 GB RAM. Biraz size kalmış. Uzun süre kullanayım, ileride RAM eklerim sonra derseniz Pro ile başlayabilirsiniz, tekrar uğraşmam derseniz 16 GB RAM olması, ileriye dönüklük açısından iyi olur.

Açıkçası bende düşündüm almayı. Ancak güç olarak benim gözüme yeterli gelmediği için vazgeçtim. İkinci jenerasyonu bekliyorum şu anda. Duruma göre ona geçebilirim. Açıkçası performansı gayet güzel yani boyutu ve diğer sundu özellikler ile ancak eğer yeterli gücü sağlamıyorsa ben onu alamam. İkinci jenerasyonda eğer gerçekten tüm özelliklerinin yanında performansını arttırırsa gerçekten benim için seçeneklerin arasına girer.

Arkadaş için ise MacBook Pro versiyonu uzun ömür açısından gayet iyi bir seçenek. Eğer ikinci jenerasyon da değiştiririm elimdekini satar yenisini alırım derse Air 16 GB RAM olanı alabilir ya da 8 GB RAM olanı.

• Grafik performans.
  • Oyun performans.
  • Pil ömrü.
  • Taşıma kolaylığı.
  • Estetik.
  • Bilgisayar mühendisliğine uygunluk.
Aşağıda belirteceklerim tamamen yorumlardan yola çıkarak kendi fikirlerimdir %100 bir dayanağı yoktur;

Monster
  • Çok Daha iyi oyun performansı.
  • Daha iyi grafik performansı.
  • Bilgisayar mühendisliğinin kullanacağı uygulamalarla daha optimize çalışma imkanı.
Apple
  • Çok daha iyi pil ömrü.
  • Taşıma kolaylığı.
  • Estetik.

Bunlar dışında dikkat çekmek istediğim birkaç extra unsur;
  • Apple ile de rahatlıkla grafik tasarım, video editleme tarzı işlemler yapabilirsiniz.
  • Apple ile de çoğu basit oyunu orta seviye ayarlarda oyun oynayabilirsiniz (ama oyun önceliğiniz olmasın).
  • Apple alırsanız bağlantı noktaları azlığından extra adaptör vs. almalısınız ufak bir maliyete katlanmalısınız.
  • M1 chipi yeni çıktığı için bazı uygulamalarda optimizasyon problemi yaşayabilirsiniz.
  • Air ile Pro arasında kaldıysanız bütçenizi zorlayabilirseniz Pro tercih etmeniz tavsiyemdir (Pro'da extra fan olması touchbar gibi özellikler işinize yarayabilir)

Yeni konular

Geri
Yukarı