Tulpar T7 19.3.1 CPU Kullanımı Aniden %100 Oluyor

JFB34

Centipat
15-20 gün öncesinde Monster Tulpar T7 19.3.1 aldım. Hiçbir şekilde sorunum yoktu. Ancak düneyin Advanced systemcare programını indirdikten sonra CPU resmen kafayı yedi diyebilirim. Oyundayken tüm degerlerim normal ancak masaüstüne dönünce CPU %100 olup derecelerim 70'i geçmezken şimdi min 85'i görüyor(yalnız oyun oynadıgım zaman yine 70'i geçmiyor sadece oyun açıkken masaüstüne döndügümde CPU kafayı yiyor.)
Windows 10 Home Premium 1903 yüklü tüm güncelemeler yüklü.
Sayın @Murat5038 yardımcı olur musunuz?
görev yöneticisinde system diye bir uygulama aşırı derecede cpu yedigini görüyorum.
malware üzerinden tarama yaptıgımda sürekli (PUP.Optional.Legacy) virüsü buluyor 3 adet temizleyip yeniden başlatıp taradıgımda aynı şekilde tekrar aynılarını buluyor.

Son düzenleme:
Yapacağın işlem çok basit. Malwarebytes programını internetten indirip kuruyorsun. Programa girip güncellemesi varsa yap.

Sonra tarama seçeneklerinden tam taramayı seç. Bitince büyük ihtimal yeniden başlatma isteyecek. İstemezse sen yeniden başlat.

Bu virüs reklam gösterir, anasayfa falan değişir. Yani kısacası formata gerek yok. Ama bilgisayara yüklediğin Advanced System Care gibi programlar hızlandırmak yerine arkaplanda çalışarak performansı azaltır. Benim sana önerim onları kaldırman olur.

Bence Windows'un kendi koruması normal bir kullanıcı için gayet yeterlidir. Kolay gelsin. [emoji3]

Son düzenleme:
Malwarebytes programını internetten kuruyorsun. Programa girip güncellemesi varsa yap.
program zatten yüklü ve güncel durumda ancak virüsü bulup bulup siliyor sonra dediginiz gibi yeniden başlatılıyor ve tekrardan aynı şekilde taradıgımda aynı virüsü buluyor. neyapıcagımı şaşırdım resmen.
Advaned System Care
zatten farkettigim gibi kaldırdım programı ancak cpu yükselmeye inmeye devam edince bende sistemi birkaç gün öncesine geri yükledim o güne kadarki herşey silindi ancak sorunum halla aynı şekilde devam ediyor.
Başka önereceginiz bir durum varmı acaba çünkü moralim bayagı bozuk üni için almışttım programları kaldırması için acaba sonrasında sorun yaparmı ? @Ateist Jho

En iyisi temizinden bir format at gitsin. [emoji28]
Önemli dosyaların varsa USB'ye at formattan sonra alırsın.

Sitede format atma rehberi var, internete Windows 10 Format Technopat yazarsan bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı