Tulpar T7 20.3 laptopa monitör taktıktan sonra FPS düşüşü

merxtk

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 980 1TB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Tulpar t7 20.3
İşlemci
Intel i7 10875H
Herkese selam. Ben yayın vb düşüncelerimden dolayı elimde bulunan eski bir monitörü ikinci ekran olarak laptopa bağladım. Bütün oyun vb her şeyi kendi laptopumda yapıp, yayında sohbet gibi yerleri diğer monitörden izlemekti isteğim sadece. Birkaç defa denedikten sonra oyunlarda FPS düşüklüğünü fark ettim. Bunun nedeni nedir ve bir çözümü var mıdır?

Not: Bütün oyunları vb şeyleri laptopumun ekranını kullanarak oynuyorum, ikinci ekran sadece yayın platformunu açmak için. Diğer konu başlıklarını izlediğimde genelde herkes laptopa monitör takıp o monitörün ekranında oyun oynuyor, benimki öyle değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 nasıl kasıyor anlamadım RAM'i islemcisi nedir?

RAM 8 GB
SSD veya HDD modeli: Samsung SSD 980 1TB ve 500GB HDD var
Ekran kartı RTX 3060
Anakart Tulpar T7 20.3
İşlemci Intel i7 10875H

LoL oynarken, Valorant oynarken, ETS 2 oynarken bayağı bir FPS düşüşü alıyorum. Yani tek yaptığım oyun oynarken yan ekranda YouTube veya Twitch açık olması. Nasıl bu kadar FPS düşüşü yaşayabiliyorum anlamıyorum.

Son düzenleme:
RAM 8 GB
SSD veya HDD modeli: Samsung SSD 980 1TB ve 500GB HDD var
Ekran kartı RTX 3060
Anakart Tulpar T7 20.3
İşlemci Intel i7 10875H

LoL oynarken, Valorant oynarken, ETS 2 oynarken bayağı bir FPS düşüşü alıyorum. Yani tek yaptığım oyun oynarken yan ekranda YouTube veya Twitch açık olması. Nasıl bu kadar FPS düşüşü yaşayabiliyorum anlamıyorum.
Bana kalırsa RAM yetersiz olduğu için bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz.

ASUS Zephyrus M14 kullanıyorum GTX 1650'li model 8 GB versiyonunu satın aldım 3-4 ay kadar 8 GB kullandım ben de monitöre bağlayarak kullanıyorum aynı sorunu ben de yaşıyordum RAM zaten yetmediğini hissediyordum ama 2. ekranı bağlayınca sanırım kullanım artıyor 99 model toplama sistem gibi hissettiriyordu 16 RAM yapınca bütün sorunlar çözüldü.
Sıfır RAM almanı önermem CPU-Z tarzı programlardan RAM kodunu bulabilirsin Letgo sahibinden üzerinden ara aynısını veya çok yakınını bulursun ben bu şekilde yaptın 8-8 söküp 16-16 yapmak isteyen birinden aldım zaten RAM ömür boyu garantili bozulan bir parça değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı