Tulpar T7 V19.3 aniden donuyor

Eskopya27

Centipat
Katılım
16 Ocak 2020
Mesajlar
243
Normal kullanım olsun ya da oyunlarda olsun fark etmiyor. Bilgisayarım aniden donuyor 1 - 2 saniye sonra düzeliyor. Donduktan sonra mesela Discord'daki bütün sesler bozuluyor. Sesliden çıkıp girmem gerekiyor, Kulaklıktan sürekli cızırdama sesleri geliyor hani kulaklığı girişe takarken ki o pıt pıt sesleri. Genelde bu sesleri duymaya başlayınca sistemimin donacağını anlıyorum. Sorun sizce SSD'lerde mi yoksa anakartta mı? Bilgisayarım Tulpar T7 V19.3 + 2.5 Sandisk Plus SSD (Sandisk SSD'de ani hız düşüşleri tespit edilmişti teknik servisten yeni geldi ürün) Son olarak ekleyeceğim bilgi bende 2 SSD var. Monster'in bozuk dediği SSD teknik servise yollamadan önce 2. SSD'm olarak kullanıyordum. Oynadığım bir oyun 1. SSD'mde kayıtlıydı ve Windows onda kuruluydu. Ona rağmen bu ani donmalar oluyordu. Yani teknik servis Sandisk (2. SSD) de sorun var diyor. Eğer onda sorun varsa neden benim oyunum donsun ki? Sonuçta hem Windows hem de oyun 1. SSD'mdeydi.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

WOW1

Picopat
Katılım
15 Aralık 2020
Mesajlar
520
Normal kullanım olsun ya da oyunlarda olsun fark etmiyor. Bilgisayarım aniden donuyor 1 - 2 saniye sonra düzeliyor. Donduktan sonra mesela Discord'daki bütün sesler bozuluyor. Sesliden çıkıp girmem gerekiyor, kulaklıktan sürekli cızırdama sesleri geliyor hani kulaklığı girişe takarken ki o pıt pıt sesleri. Genelde bu sesleri duymaya başlayınca sistemimin donacağını anlıyorum. Sorun sizce SSD'lerde mi yoksa anakartta mı? Bilgisayarım Tulpar T7 v19.3 + 2.5 SanDisk Plus SSD (sandisk SSD'de ani hız düşüşleri tespit edilmişti teknik servisten yeni geldi ürün) son olarak ekleyeceğim bilgi bende 2 SSD var. Monster'in bozuk dediği SSD teknik servise yollamadan önce 2. ssd'm olarak kullanıyordum. Oynadığım bir oyun 1. SSD'mde kayıtlıydı ve Windows onda kuruluydu. Ona rağmen bu ani donmalar oluyordu. Yani teknik servis SanDisk (2. ssd) de sorun var diyor. Eğer onda sorun varsa neden benim oyunum donsun ki? Sonuçta hem Windows hem de oyun 1. ssd'mdeydi.

Windows'u siz kurduysanız düzgün kuramamış ve bunun sonucunda bu sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.
 
KS
Eskopya27

Eskopya27

Centipat
Katılım
16 Ocak 2020
Mesajlar
243
Windows'u siz kurduysanız düzgün kuramamış ve bunun sonucunda bu sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.
Windowsu flasha yükleyip normal en Uygun şekil kurulumunu yaptım ve teknik servis öncesi yaklaşık 1senenin 9 10 ayında böyle sıkıntı yaşamadım
 
Yukarı