Tulpar T7 V20.4 Stres testi sonuçları nasıl?

Önceki laptopum masanın üstünde 8-10 derece daha sıcak çalışıyordu yük altında. Alttan hava alması lazım. Denemek için fan ızgaralarının üstüne denk gelmeyecek şekilde 2 tane ön tarafa yükselticek birşey koyun. Isı testlerini öyle yapın. (kola kapağı bile olur.)

Performans testi için Superposition ve Time Spy yeterli bilgiyi verecektir. Donanımı tam olarak kullanıp kullanamadığını görmek zaten testler ve oyunlarla mümkün. Optimizasyonu düzgün bir oyunda, FPS sabitleyici, V-Sync kapalıyken, GPU'yu %99 kullanıyorsa, sorun yoktur. Superposition'ın "game" bölümündeki oyun mükemmel optimize edilmiş. Onu açın kalsın, hem performans olarak hem ısı olarak test etmiş olursun.
Hocam RDR2 benchmark yaptım yeterli olmaz mı?

(Ultra ayarlar, 1080p, DLSS balanced, Game profil)

Turbo fan kapalı:
20221008023332_1.jpg20221008023406_1.jpg20221008023412_1.jpg20221008023440_1.jpg20221008023521_1.jpg20221008023548_1.jpg20221008023625_1.jpg

Turbo fan açık (aşırı gürültülüymüş bu arada.) :
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Hocam siz insanların ne dediğini boşverin. Soğutucu olarak şu iki cihazdan birini alın. ( 1 ve 2 ) Bu iki soğutucu v20.4'de test edilmiş ve insanların memnun kaldığı ürünler.(Ben 1. olanı kullanıyorum) Ayrıca çok korkmanıza ve endişelenmenize gerek yok. Cihazın başına bir iş gelmesin istiyorsanız (örneğin çay dökülmesi gibi) ayrıca kablosuz klavye+mause set satın alın. Ben öyle yapıyorum -)
İkincisini sipariş verdim hocam. Kablosuz mouse var klavyeyi de bir süre kablolu kullanacağız artık. Teşekkürler. Bu arada ekran görüntülerindeki değerler nasıl?

Değerler güzel hocam. Cihazı bu hali ile bile çok uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanabilirsiniz lakin 6 aylık bakım olayını unutmayın. Bir diğer nokta da monster'ın ücretsiz sunduğu termal macun orta kalitede. Şuan kullandığınız stok macundan daha kaliteli termal macun kullandığınızda sıcaklıklarınız daha da düşecektir. Bakım zamanı geldiğinde monstera kendi satın aldığınız termal macunun kullanılmasını isteyin. Onlar sizin gönderdiğiniz/elden teslim ettiğiniz termal macunu kullanacaklardır zaten. Tekrardan hayırlı olsun diyelim.

Değerler güzel hocam. Cihazı bu hali ile bile çok uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanabilirsiniz lakin 6 aylık bakım olayını unutmayın. Bir diğer nokta da monster'ın ücretsiz sunduğu termal macun orta kalitede. Şuan kullandığınız stok macundan daha kaliteli termal macun kullandığınızda sıcaklıklarınız daha da düşecektir. Bakım zamanı geldiğinde monstera kendi satın aldığınız termal macunun kullanılmasını isteyin. Onlar sizin gönderdiğiniz/elden teslim ettiğiniz termal macunu kullanacaklardır zaten. Tekrardan hayırlı olsun diyelim.
Teşekkürler hocam, sağ olun. Bu arada cihaz şarjda değilken ne kadar gidiyor diye bakayım dedim. Şarjı %100den %18'e dizi/film izlerken 79 dakikada düştü. Kısa değil mi bu süre?

Hocam cihazın batarya kapasitesi düşük ancak kullanım amaçlı bunu arttırabilmek tamamen sizin elinizde. Cihaz 300 nit ekran parlaklığına sahip zaten. Monster kontrol merkezinde ofis moduna almanın dışında Windows 11 tarafında yapabilecekleriniz şurada yazıyor. Yani ekran parlaklığını düşürmenin dışında ekran tazeleme oranını düşürmek,pil tasarufu modunu açmak gibi bir çok ayar yukarıda ki verdiğim linkte yazılı zaten. Bunları uygulayarak bile pil kullanım sürenizi arttırabilirsiniz ancak v20.4 özünde performans cihazı ve güce ihtiyaç duyuyor ki her oyuncu bilgisayarının ortak özelliğidir bu. Bu yüzden batarya konusunda çok bir beklentiye girmemek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı