Tulpar T7 v20.4 yüksek sıcaklık değerleri

ergencokur

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, şu anda Monster Tulpar T7 v20.4 modeli laptop kullanıyorum. Laptopun performansı konusunda sıkıntım yok gayet güzel işler çıkartıyor fakat konu sıcaklıklara geldiğinde ise beni ciddi derecede endişelendiriyor. Oyundayken en yüksek işlemci sıcaklığını 96 derece, en yüksek ekran kartı sıcaklığını ise 85 dereceye kadar dayandığını gördüm. Monster'in teknik servisini arayıp sorduğumda ise aldığım cevap beni şaşırttı. Donanım güçlü olduğu için çipsette kullanılan işlemciyi Intel 100 dereceye kadar destekliyor dediler, fakat 100 derece cidden fazla yüksek bir sıcaklık değeri değil mi? Şu anki sıcaklık değerleri normal mi yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada laptop boştayken CPU 58 GPU 55 derecelerde takılıyor. Arka planda ise hiçbir program falan çalışmıyor. Gayet temiz kullanıyorum Windows'u.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, şu anda Monster Tulpar T7 v20.4 modeli laptop kullanıyorum. Laptopun performansı konusunda sıkıntım yok gayet güzel işler çıkartıyor fakat konu sıcaklıklara geldiğinde ise beni ciddi derecede endişelendiriyor. Oyundayken en yüksek işlemci sıcaklığını 96 derece, en yüksek ekran kartı sıcaklığını ise 85 dereceye kadar dayandığını gördüm. Monster'in teknik servisini arayıp sorduğumda ise aldığım cevap beni şaşırttı. Donanım güçlü olduğu için çipsette kullanılan işlemciyi Intel 100 dereceye kadar destekliyor dediler, fakat 100 derece cidden fazla yüksek bir sıcaklık değeri değil mi? Şu anki sıcaklık değerleri normal mi yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada laptop boştayken CPU 58 GPU 55 derecelerde takılıyor. Arka planda ise hiçbir program falan çalışmıyor. Gayet temiz kullanıyorum Windows'u.
Hocam hem boşta hemde yükte değerleriniz fazla.
Eğer uzun süredir bakım ve termal macun değişimi yapmadıysanız yapmanızı tavsiye ederim.

Monster'in teknik servisini arayıp sorduğumda ise aldığım cevap beni şaşırttı. Donanım güçlü olduğu için çipsette kullanılan işlemciyi Intel 100 dereceye kadar destekliyor dediler, fakat 100 derece cidden fazla yüksek bir sıcaklık değeri değil mi? Şu anki sıcaklık değerleri normal mi yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bomboş, o zaman niye biz overclock ve soğutmada devamlı insanlara 75 dereceyi çok geçmeyin diyoruz? 100 derecelere kadar desteği var yine o işlemcilerin? Sıcaklıklara dayanıklı olması demek o sıcaklıkların bir sorun olmadığı anlamına gelmiyor, yetkili servis biraz ilgisiz davranmış. 100 dereceye vardığında sistem kendini kapatır.

Termal macun değişimi ve temizlik iyi olur, Clevo kasa mı bilmiyorum o laptop. UV falan yapabilirsen yapabilirsin.

Termal macun yenile. Ek soğutma tak.

Legion 5 Pro sahibiyim, bu makineler guclu makineler olduklari icin bu kadar sogutulabiliyorlar ve yuksek sicakliklara karsi da gayet dayanikli oluyorlar. Eger sistemin sicaklik yuzunden throttle yapmiyorsa takma kafana. Eger performansta bir dusus var ise kaliteli bir termal macun ve eger temiz degilse ise temizlikle destekleyebilirsin. 96 derece sicakliklari bende goruyorum kafaaya takilacak bir şey yok.
100 dereceye vardığında sistem kendini kapatır.
120 derecede kapatiyor.

120 derecede kapatiyor.

Sitesinde 100 derece yazıyor, sıcaklık limitinde aşım yapıldıysa bilemem tabii.

Legion 5 Pro sahibiyim, bu makineler guclu makineler olduklari icin bu kadar sogutulabiliyorlar ve yuksek sicakliklara karsi da gayet dayanikli oluyorlar. Eger sistemin sicaklik yuzunden throttle yapmiyorsa takma kafana. Eger performansta bir dusus var ise kaliteli bir termal macun ve eger temiz degilse ise temizlikle destekleyebilirsin. 96 derece sicakliklari bende goruyorum kafaaya takilacak bir şey yok.

120 derecede kapatiyor.
Valla içimi rahatlattıniz teşekkur ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı