Tulpar T7 v21.5 17, 3 vs. Lenovo Legion 5

Arada kaldım, Lenovo bilindik marka güvenilir ve donanımı dah kaliteli gibi işlemci dah iyi daha ekonomik ama monter da da 3060 var kulananlar. Bilgii olanlar yardımcı olabilirler mi acaba?

Tulpar T7 V21.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Fiyat farkına değecek bir işlemci yok ortada. Fiyatın yüksek olmasının sebeplerinden bir tanesi Monster'ın ekranının 2K panele sahip olması. Eğer sadece oyun oynayacaksanız Lenovo almak daha mantıklı.

Ryzen 7 4800 h vs i7-10875 h arasında çok büyük bir fark yok ve güçlü işlemciler, hatta ryzen 7 4800 h daha mantılı bir seçim.
Fakat eş değer sayılabilirler dediğim gibi kullanım amacına göre alınmalı. Monster'da 2k ekran da var o da göz önünde bulundurulmalı.

Oyunda Intel çok daha iyi. 3060 Max p ile 2060 arasında da fark var fazla hemde.
Evet intel daha iyi oyun performansında 3-5 fps fakat işlemci tercihinde sadece oyun performansına bakmazdım ben olsam, evet 3060 max p ile arasında 2060'ın tabii fark var alıcı kendi ihtiyaçlarına göre bilgisayar tercihi yapmalı zaten, online oyunları oynayacaksa 2060 iş görür ama yüksek ayarlarda hikayeli oyunlar oynamak istiyorsa 3060 almalı.

Fakat eş değer sayılabilirler dediğim gibi kullanım amacına göre alınmalı. Monster'da 2K ekran da var o da göz önünde bulundurulmalı.

Hocam Lenovo öneriyorum ama bu konuda @The G.O.A.T haklı. İşlemci Monster'ın daha mantıklı. Oyun oynayacak birisi için bu kadar fiyat farkı vermesine gerek olmadığına vurgu yapıyorum.
Kasası kötü bu modelin. Nasıl iyi oluyor acaba?

Tamam kardeşim. Öyle olsun. Ben artık laf anlatmayacağım size. Gidin ne istiyorsanız onu yapın.

@Akari haklı. Kasayı kısa bir süre içerisinde direk değiştirdiler. Bu eski kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı