Tulpar T7 v21.5 17, 3 vs. Lenovo Legion 5

Arkadaşlar tabii ki de Monster(!) bir kere oyun bilgisayarı her yerde reklamları çıkıyor neden Lenovo öneriyorsunuz? Aradaki fark Monster'ın büyüklüğü için orada. Ha diyorsanız ki ben iş için kullanıcam, oyun oynamam Lenovo daha mantıklı ;)

Arkadaşlar tabii ki de Monster(!) bir kere oyun bilgisayarı her yerde reklamları çıkıyor neden Lenovo öneriyorsunuz? Aradaki fark Monster'ın büyüklüğü için orada. Ha diyorsanız ki ben iş için kullanacağım, oyun oynamam Lenovo daha mantıklı ;)

Kardeşim sen böyle devam et tamam mı? Et et sen böyle sana bir şey demiyorum ben.

Bence var. Onun yerine Tulpar T7 22.1 de alınabilir. Lenovo'nun fiyatı iyi. Ama Monster laptop olarak daha iyi.
V22.1 alınır ama V21.5 alınmaz. Kasası kalitesiz.
Legion 5 daha iyi.
Ama bütçe artarsa v22.1 iyi bir seçenek ama şöyle bir sorun var.
BIOS Mux Switch ile dGPU aktif edildiğinde monitör kararıp, gidip gelme (black flickering) yapıyor
Böyle bir sıkıntı var v22.1'de. Bazı cihazlarda olup bazılarında olmuyor. Donanımsal mı yoksa yazılımsal mı bilinmiyor.

Hocam Lenovo öneriyorum ama bu konuda @The G.O.A.T haklı. İşlemci Monster'ın daha mantıklı. Oyun oynayacak birisi için bu kadar fiyat farkı vermesine gerek olmadığına vurgu yapıyorum.

@Akari haklı. Kasayı kısa bir süre içerisinde direk değiştirdiler. Bu eski kasa.
Hocam 4.2 k ya yakın fiyat farkı var neredeyse, demek istediğim ryzen 7 4800 h da arkadaşı üzmez, render işlerinde. Bir de arkadaş kendi amacına göre almalı bence, ne yapacağını ne oynayacağını hiçbir bilgi vermemiş fakat o bütçeye kadar çıkıyorsa msi da bakılabilir. @The G.O.A.T hocamın dedikleri doğru fakat o kadar da uçurum olduğunu ben şahsen düşünmüyorum.

Kardeşim sen böyle devam et tamam mı? Et et sen böyle sana bir şey demiyorum ben.
Farkındaysan insanların belirttikleri fikre "ahahah" emojisi atıyorsun. Aradaki fark 100 TL'lik bir fark değil görüldüğü üzere. Monster'ın koyduğu fotoğraflar bana ince Thinkpadler'i hatırlatıyor şahsen. Konu sahibine de aradaki farkın 4400 TL'ye değeceğine ikna edersen gidip alır. Ortada sinirlenilcek bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı