Tulpar T7 v25.1 anlık sıcaklık artışı

AriceN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
YAFL da öğrenci
Selamlar hocalarım elimde T7 v25.1 cihaz var. Bu makine ile daeth stranding oynadığım zamanlar işlemci 50-55W aralığında ve sıcaklık olarak 78-84 arası gidiyor ancak Witcher 3 yükledim. Cihazın arkasında hiçbir şey açık değil ancak 35W'da 68-70 derece olan işlemci bir anda 65-70W'lara fırlayıp sıcaklığını 92-98 aralığına yükseltiyor, sonra geri düşüyor. Yani çok ani ve sadece şehirdeyken oluyor. Acaba bu normal midir? Mesela Ben and Ed oynuyorum, cihaz sabit 30-32W ancak sıcaklık 70-72 derece. Bunların hepsi işlemci sıcaklığı değerleridir. GPU tarafında 73'ün üstünü görmedim. Merak ettiğim Death Stranding'te stabil çalışan cihaz Witcher da neden böyle oluyor?
  • Cihaz Max fan modunda.
  • Mshybrid GPU modunda.
  • Feature Manager dengeli profili seçili.
  • Windows'ta güç olarak dengeli profili seçili.
Bu olanlar bir sorun teşkil eder mi yoksa normal oyundan kaynaklı bir şey midir? Bir de cihaz 3DMark testinde CPU test anında GPU sıcaklığı 90 ve üzerine çıkıyor ancak işlemci 91 derece en yüksekte bunun yanında dediğim gibi oyunlarda çok ağır ayarlar yapmama rağmen 72-73 üstünü çok nadir gördüm.

@Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith @erengore hocalarım işlemci ve laptoplar konusunda bilgi sahibi olmanızdan dolayı etiketledim, rahatsız ediyorsam kusuruma bakmayın, biraz paranoyak bir insanım.

Dosya Ekleri

• 3DMark 1.png
    3DMark 1.png
    568,5 KB · Görüntüleme: 67
  • 3DMark 2.png
    3DMark 2.png
    153,4 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ile alakalı olduğunu düşünüyorum hala. Oyun yüklemek istiyor, işlemciden veri almak istiyorsa verecektir işlemcide yani.

Cevabınız için sağ olun hocam. İçim bir nebze rahatladı, aslında benim de aklıma geldi ama emin olamadım. Çünkü Death Stranding de 85 dereceyi çok nadir geçen işlemcinin Witcher da böyle olması garibime gitmişti. Artık gitmiyor çünkü zaten oyunu beğenmemiştim ve sildim.

Feature Manager'dan seçilir hocam. Bu çözüm değil sadece sorun nereden kaynaklanıyor çözmek için istiyorum.

Hocam bir tık çözüldü sorun. 92 falan olup geri düşüyor, yardımlarınız için sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı