Tulpar V21.9 vs ROG STRIX G17

Bütçe
45

yagz12314

Yoctopat
Daha fazla  
Elimdeki laptop bozulunca sonunda gemileri yaktım iyi bir laptop almaya karar verdim.

Monster.

ASUS.

Bu iki model arasında kaldım. Açıkçası. Monster 12. nesil i7 işlemci ve 2K ekranıyla cezbederken, ASUS marka kalitesi ile öne çıkıyor. Ryzen 7 nerdeee 12. nesil i7 nerede arada %25 performans farkı var. İleride ASUS'taki Ryzen makineyi boğar diye korkuyorum açıkçası. Monster teknolojik olarak çok daha ileride olmasına rağmen, ışık sızması, ısınma vs gibi sorunlar yaşamaktan korkmuyor değilim. Bir avantajımda Monster sevisine çok yakın oturuyor olmam. Sizce hangisini almam daha mantıklı olur?

Şimdiden teşekkürler.

aasdasdasfasf
İlginiz için çok teşekkür ederim. Monster ı eleyip yerine hp koymak tavsiyeniz üzerine daha mantıklı geldi. En azından ışık sızması gibi problemler yaşamam. Monsterın mağazasındaki çalşan arkadaş ışık sızması hakkında birşey diyemem garanti veremeyiz dedi. Bu segmentteki bir cihaz için bu cevap açıkçası monsterdan beni biraz soğuttu. Yinede tavsiyelerinizi almak istedim çünkü 8 senedir kullandığım laptop hiç arızalanmayıp 8 sene sonra tamamen yandığı için, bu süre zarfında teknolojiden biraz uzak kaldım. Bir bilenden yardım almam gerektiğini düşünüp açtım konuyu. Hp konusunda, daha önce hp kullandım ısınma sorunu vardı ufaktan ama en ciddi sorunu sürekli ekranın menteşelerinin kırılmasıydı. Ekranı açıp kapatmaya korkar olmuştum çat diyip gidiyordu aniden. Asusun hatları daha kaba, kasa daha sağlamdır diye düşünüyorum. Bahsi geçen 3 bilgisayarda max p sanırım ?

Monsterı elersek geriye hp ve asus kalıyor. acaba hp lerde ısınma sorunu yada ışık sızması, veya satış sonrası teknik destek yetersizliği gibi sorunlar yaşarmıyım ? asusumu hp yimi tercih etmeliyim ?

Tekrar teşekkürler

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı