Tulpar V4.4.2 İşlemcisi 100 Derecede Kapatıyor

Mustafa_35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Monster Tulpar T5 v4.4.2 kullanıcısıyım. Cihazın işlemcisi bir süredir oyunlarda 95-100 derece arası gezmekte olduğunu MSI Afterburner ile takip ediyordum fakat dünden beri cihaz oyuna girdikten 5 dakika sonra kendini kapatıyor. Sorun termal macun yeniliği ile düzelir mi, yoksa herhangi bir başka sorun olmuş olabilir mi? Çünkü baktığım zaman aynı sıcaklıklarda son 1 veya 2 aydır sorunsuz oynarken şu an aynı sıcaklıklarda kendini kapatıyor. Termal macunu yenileteceğim fakat başka bir sorun olmasından korkuyorum. Bu konuda başka bir sıkıntı olabilir mi? Sorun varsa ne olabilir fikirlerinizi bekliyorum.

Monster Tulpar T5 v4.4.2 kullanıcısıyım. Cihazın işlemcisi bir süredir oyunlarda 95-100 derece arası gezmekte olduğunu MSI Afterburner ile takip ediyordum fakat dünden beri cihaz oyuna girdikten 5 dakika sonra kendini kapatıyor. Sorun termal macun yeniliği ile düzelir mi, yoksa herhangi bir başka sorun olmuş olabilir mi? Çünkü baktığım zaman aynı sıcaklıklarda son 1 veya 2 aydır sorunsuz oynarken şu an aynı sıcaklıklarda kendini kapatıyor. Termal macunu yenileteceğim fakat başka bir sorun olmasından korkuyorum. Bu konuda başka bir sıkıntı olabilir mi? Sorun varsa ne olabilir fikirlerinizi bekliyorum.

BIOS yüksek sıcaklığa çıktığında zarar görmemk için PC'yi kapatıyora benziyor. Bir temizlik + macun iyi gider.

Kendini korumaya alıyor. Laptop kullanıcılarının genel sorunu bu. Laptop soğutucu alarak ısıyı düşürebilirsiniz.

Kendini korumaya alıyor. Laptop kullanıcılarının genel sorunu bu. Laptop soğutucu alarak ısıyı düşürebilirsiniz.

Herkesin genel sorunu değil. Laptopunu temizlemeyen ve macun değişimi yapmayanların sorunu veya direk sorunlu laptop alanların. Soğutucu maksimum 7 derece etki eder gereksiz masraf onun yerine adam gibi macun + temizlik daha mantıklı.

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Cihazda herhangi bir sorun yoktur yani temizlik ve termal macun yenilemesi ile düzelir şeklinde anlıyorum. Benim korkutan cihazda sorun olmasıydı.

Korkmanıza gerek yok BIOS'ta kapatma sıcaklığı ayarıda olması lazım onu oradan kapatıp deneyebilirsiniz tekrar.

Geri
Yukarı