Turan gsm güvenilir bir yer mi?

AhmetFarukD

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Sahibinden'de turan gsm diye bir yer gördüm. Oradan Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64/4 GB modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı çok uygun bu turan gsm güvenilir bir yer mi?
En fazla 2000TL bütçem var başka telefon önerileriniz var mı?

Normalin çok altında fiyatlandırma yapılmış bir ürün varsa güvenmemek için yeterince neden oluşmuş oluyor. Sahibinden yeni ürün satın almak için ideal bir platform değil. Daha bilindik firmalar ve satıcılara bakmak iyi olur.

Son düzenleme:
Bu tür acentelerden hep uzak durdum. Tanımıyorum kendilerini bilgim yok fakat, yurtdışı cihazı imei klonlayıp satıyor olabilirler.

Anlamıyorum bizzat kendisinden alışveriş yapılmamış ve piyasanın çok altında olmadığı müddetçe satış yapan firmalara güvenilir değil demek ne kadar doğru? Firma Sahibinden'de GET ile ürün satıyorsa alırsın sorun çıksa gönderirsin paran durur. Ha bizzat mağazaları varsa gidersin elden alırsın en kötü. Telefonun o fiyata olması da gayet doğal çünkü hiç bir garantisi veya faturası olmuyor, yurtdışı cihazıdır. İnternete güvenmiyorsan bile elektronik pasajlar var, yine gidip bizzat elden o fiyat bandında bulabilirsin aynı telefonu.

Anlamıyorum bizzat kendisinden alışveriş yapılmamış ve piyasanın çok altında olmadığı müddetçe satış yapan firmalara güvenilir değil demek ne kadar doğru? Firma Sahibinden'de GET ile ürün satıyorsa alırsın sorun çıksa gönderirsin paran durur. Ha bizzat mağazaları varsa gidersin elden alırsın en kötü. Telefonun o fiyata olması da gayet doğal çünkü hiç bir garantisi veya faturası olmuyor, yurtdışı cihazıdır. İnternete güvenmiyorsan bile elektronik pasajlar var, yine gidip bizzat elden o fiyat bandında bulabilirsin aynı telefonu.
Aynen öyle burası elden de satıyor.

Sınırlı bir bütçen var, cihaz alıyorsun. Hiçbir garantisi olmadığı için bir süre sonra cihaz çalışmamaya başlıyor. Ücretini verip yaptırmak istediğin için servise veriyorsun ve cihazın yarı fiyatının üstünde bir bedel çıkıyor. Yeni cihaz alacak paran da yok, zaten zor bela o tutarı toparlayıp cihaz almışsın. Kısacası garantisi olmayan bir cihaz almak da biraz "zengin" işi. Tercih alacak kullanıcının pek tabii.

Geri
Yukarı