Turbo Boost açılırsa FPS yükselir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gravax06

Nanopat
Yer
Ankara
Selam arkadaşlar, benim işlemcim normalde 4.20 GHz'e kadar çıkıyor, ancak ben bunu ThrottleStop'tan kapamıştım. Acaba açsam FPS'im yükselir mi diye merak ettim ve açtım. CS:GO'da 2 katı fazladan FPS aldım ancak FPS droplar olmaya başladı, mesela FPS 200-300 iken birden 80 90'lara düşüyor saniyelik ve drop oluyor. Lütfen dikey senkranizasyon aç demeyin çünkü ben yüksek FPS'lerde oynamak istiyorum.

Trieetz

Kilopat
İşlemci sıcaklığın büyük ihtimalle Turbo Boost açınca yükseliyor. Bu rehbere bir göz at laptop kullanıyorsan ayrıca Turbo Boost açarsan FPS yükselir. Özellikle CS:GO gibi işlemci isteyen oyunlarda.

Ayrıca işlemcinin sıcaklığını düşürmek için undervolt yapabilirsin. Sıcaklığı düşürmek FPS düşmelerini engelleyecektir.

emrexterial

Decipat
Yer
On the PC
Selam arkadaşlar, benim işlemcim normalde 4.20 GHz'e kadar çıkıyor, ancak ben bunu ThrottleStop'tan kapamıştım. Acaba açsam FPS'im yükselir mi diye merak ettim ve açtım. CS:GO'da 2 katı fazladan FPS aldım ancak FPS droplar olmaya başladı, mesela FPS 200-300 iken birden 80 90'lara düşüyor saniyelik ve drop oluyor. Lütfen dikey senkranizasyon aç demeyin çünkü ben yüksek FPS'lerde oynamak istiyorum.
Evet gelelim işlemcinizi tahmin etmeye.

emrexterial

Decipat
Yer
On the PC
Konuyla işlemci modelinin alakası var mı sence?

Var mesela Ryzen 5 3600 gibi bir model ise ona göre yorum yapabilirim, çünkü işlemciye stok soğutucu yetmiyor olabilir, milleti yargılamaktan önce acaba ne için istiyor diye kendinize sormadınız mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yukarı