Turbo'da 3.80 Ghz olan işlemci 3.41 Ghz'yi geçmiyor.

Driver Booster pek önerilen bir program değil, sorunlara yol açabiliyor. Dediğin gibi frekans dışında FPS, takılma gibi sorunlar yoksa başta düşündüğümüz konuyla alakalıdır. En iyi test birden fazla oyunda denemek, duruma bakmak.

Arkadaşlar şu programı yüklemiştim aklıma geldi. Buldum.
1618577699065.png

En üsttekini mi seçeyim?

O nedir?
Çok ilginç. Bir şey dikkatimi çekti.
1618577900296.png

Sağ altta kırmızı bardaki yazı No yazıyordu. Ara ara birden Yes yazıp kırmızı çıkmaya başladı. Bu nedir? Bilgisi olan var mı?
Stres Testi sonlandı.
1618578291617.png

İşlemci sıcaklığı test esnasında (orda görünüyor mu bilmiyorum.) 82'yi gördü maksimum. Hemen ardından da düştü. Grafikte görünüyor. Durum bu arkadaşlar. Throttled diyor Sonuçlarda göreceğiniz gibi. Ne anlama geliyor? Bu sonuçlar nasıl?

Son düzenleme:
Benim işlemci de 4.5GHZ ye kadar çıkabilir diyor ama en fazla 4.2GHZ oluyor. Sanırım o tek çekirdekte o kadar çıkabiliyor.

Test ekranında en alt sol kısımda maksimum çekirdek hızı için 3.55 tiki gözüküyor, onu kaldırıp yeni bir test yapıp bir dene istersen. Bu arada program undervolt yapmaya yarıyor, daha öncesinde ısıyı önlemek için frekansı sınırlamış olabilir misin?

Test ekranında en alt sol kısımda maksimum çekirdek hızı için 3.55 tiki gözüküyor, onu kaldırıp yeni bir test yapıp bir dene istersen. Bu arada program undervolt yapmaya yarıyor, daha öncesinde ısıyı önlemek için frekansı sınırlamış olabilir misin?
Hayır hocam mümkünatı yok.

Bu arada o tik test süresinde değişiyor. Yani sanırsam tiki kaldırırsam o yazı oradan direkt olarak gidiyor.
Benim işlemci de 4.5GHZ ye kadar çıkabilir diyor ama en fazla 4.2GHZ oluyor. Sanırım o tek çekirdekte o kadar çıkabiliyor.
Sanırım evet. Bu arada Throttlestop'dan Frekansa bakınca 3.66 Ghz gösteriyor işlemciyi. Yani güncel Frekansa 3.66 Ghz falan yazabiliyor. Acaba diğer programların farklı gösterme ihtimali var mıdır?

Uygulama ile ilgili olabilir. O sebeple farklı oyunlarda denemek iyi olur dedim öncesinde. Bir sıkıntı yok o zaman.

O nedir?
Çok ilginç. Bir şey dikkatimi çekti.
Eki Görüntüle 977451
Sağ altta kırmızı bardaki yazı no yazıyordu. Ara ara birden yes yazıp kırmızı çıkmaya başladı. Bu nedir? Bilgisi olan var mı?
Stres testi sonlandı.
Eki Görüntüle 977478
İşlemci sıcaklığı test esnasında (orada görünüyor mu bilmiyorum.) 82'yi gördü maksimum. Hemen ardından da düştü. Grafikte görünüyor. Durum bu arkadaşlar. Throttled diyor sonuçlarda göreceğiniz gibi. Ne anlama geliyor? Bu sonuçlar nasıl?

CPB Core performance boosttur BIOS'tan kontrol edebilirsiniz açık mı kapalı mı?
Ama CPB ile oynamanızı önermem kullanıcı tarafından zarar verecek uygulamalar garantiyi bozmaktadır.
Pil kullanımı ayarı ne seçili performans mı?
İşlemciniz 57 derece bundan dolayı GHz sınırlıyor olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı