Turbodan Çuff sesi gelmiyor

• Konuyu başlatan Mert Özdemir
  • Başlangıç Tarihi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben yeni yeni araba sürmeye başladım. Ama aklıma bir şey takılıyor. Ne Focus TDCI nede Accent Era Vgt'den çuff sesi gelmiyor her ikisi de dizel 4500 devirde de gelmiyor çuff sesi neden acaba basınçları mı düşük sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Çuff sesi gelmesi iyiye işaret değil. Olmaması iyi. Genelde ömrünü tamamlamış turbolardan o ses gelir.

Bu arada dizel araçları yüksek devirde kullanmanı tavsiye etmem. Ama ara sıra DPF'i temizlemek adına yüksek devirlere çıkılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Kardeş zaten kapalı yolda 3.vitese takamıyorum, ömür açısından pek sıkıntı olmaz da çuff sesi GTI veya Skyline r34 ya da Lancer Evo'da falan geliyor ya ondan bahsediyorum. Birde 60'la giderken artistlik yapayım derken el frenini çektim, arabaya birşey olmuş mudur?

AAK

Hectopat
En iyi cevaplar
0
El frenini nasıl çekip ne yaptığına bağlı. Eğer direksiyonu hiç kırmadan veya çok yüksek hızdayken çekerseniz takla atmanız olası.

albaywolf

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Apaçi detected.

blueblood

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul, Turkey
Gereksiz bişey bence. Fakat arkadaş sorduğu için yazdım. Kullandığımdan değil.

AAK

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Apaçilikle ne ilgisi var? Bence bu bir zevktir.

albaywolf

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Gürültü kirliliği yaparak başka insanları rahatsız etmek hem apaçilik hem bencillik hem cahilliktir.

AAK

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Çuf sesi derken vites geçişlerindeki sesten bahsediyor arkadaş. Şahin veya Doğan'a elektronik egzoz taktırmakla kıyaslanamayacak bir ses.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yukarı