Turbox mantığı ile kâr edilir mi?

Özelliklerini yazacağım demişsiniz. O zaman etiktir ve yapılabilir. Ayrıca kar da edilir fakat stok bulmak zor olabilir eski işlemcilerde.

Burada "kar edilir mi?" Sorusunu değil de, "bu eylem etik mi?" Sorusunu sormalısınız.
Eğer bileşenleri detaylarıyla belirtip satış yaparsanız, neden olmasın.
Burada etik olmayan ne var ki? Ben 500 liraya topladığım sistemi 2000 liraya ilan çıkıp adamlara 4K oyun bilgisayarı demeyeceğim ki. 1700TL bandına topladığım ortalama bir sistemi 2000 lira bandına satacağım.

Adam alırken diyecek ki size şunları şunları açar mı? Açmayacağı halde açar mı diyeceksiniz efenim?

Kasayı ışıklı yapmaktan bahsetmiş arkadaş sadece. Yalan söyleyip dolandırıcılık yapacağım dememiş fark etmiyorsunuz galiba. Sadece kasayı ışıklı yapıp eski sistem satmaktan bahsediyor sonuçta özelliklerini yazdıktan sonra alan kişi de bilecek ne aldığını. Çok basit aslında düşünseniz bir çikolata aldığınızı düşünün daha albenili olması için ambalajını güzel yapmak gibi bir şey bu. Ama eğer başlığa i5 yazıp i5 1. nesil koyacaksa bu dolandırıcılıktır. Özelliklerini yazacağım adamakıllı diyor bunda sorun ne tam olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada etik olmayan ne var ki? Ben 500 liraya topladığım sistemi 2000 liraya ilan çıkıp adamlara 4K oyun bilgisayarı demeyeceğim ki. 1700TL bandına topladığım ortalama bir sistemi 2000 lira bandına satacağım.
Kardeşim sen bakma bu doğruluk timsali görünümlülere. Atıl ticaretini yap. Şimdi burada sana nutuk atanlar yarın ikinci el bölümüne ilan açsalar inan bana fiyatı şişirip koyarlar.

Bu işin ehli şirketler varken çok saçma bir düşünce bu. Niye kullanıcıya düşük seviye parçaları bilerek satıyorsunuz? Yine aynı yola geliyor mantık kurarsanız. Bilinçsiz kullanıcı, ışığına kanar. 4 GB GT 730'u ile nitelikli dolandırılmasının tadını çıkarır.

Olur bence. Açıkçası ben param olduğunda girmek istiyorum bu işe. Dediğin gibi dandik işlemci dandik ekran kartı ışıklı da bir kasa koydun mu 3-5k'ya kakalarsın cahillere.
Konu sahibinin düşüncesi bu değil anşılacağı üzere.
Ki X3440+ RX460 gibi bir sistem 2000 lira falan edecektir herhalde.

Kasayı ışıklı yapmaktan bahsetmiş arkadaş sadece. Yalan söyleyip dolandırıcılık yapacağım dememiş fark etmiyorsunuz galiba. Sadece kasayı ışıklı yapıp eski sistem satmaktan bahsediyor sonuçta özelliklerini yazdıktan sonra alan kişi de bilecek ne aldığını. Çok basit aslında düşünseniz bir çikolata aldığınızı düşünün daha albenili olması için ambalajını güzel yapmak gibi bir şey bu. Ama eğer başlığa i5 yazıp i5 1. nesil koyacaksa bu dolandırıcılıktır. Özelliklerini yazacağım adamakıllı diyor bunda sorun ne tam olarak?

Kendi parasını çöpe atması ve insanların parasını çöpe atmasını sağlaması.

Niye böyle bir şey yapmak istiyorsunuz? Turbox yetmedi bir de siz mi kandıracaksınız insanları?
Onlarda akıllı olsunlar o zaman. Kim 2 bin 500 liraya kasa, monitör, klavye, mouse ve adaptör verir?

Kendim bilgisayar alacağım zaman hangi parçanın hangi ülkeye ait olduğuna kadar araştırdım. Onlarda biraz kendilerini sıksınlar, bana ne?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı