Çözüldü Turbox monitörde pikselleşme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmT2456

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, birden monitörde pikseller falan çıkmaya başladı. PC dondu kaldı sonra Power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kaldım ve PC açamıyorum. Kendini yeniden başlatıyor falan. Monitörüm 75 Hz Turbox'un. Pahalı değil ama yeni, niye oldu anlamadım. PC durmadan yeniden başlıyor açılırken bir ara üç kere uzun bip sesi verdi. RAM'leri çıkardım hava tuttum falan, yerlerini değiştirip taktım. Bip sesi gitti. Fakat piksel çıkıp duruyor monitörde ve bu birden oldu. Nedenini dahi bilmiyorum. Monitör de yeni.

Şu an PC açılmıyor Windows 11 şifre girme yerine kadar geliyor giriyorum sonra pilseller geliyor PC kendini yeniden başlatıyor ve kapanıyor tekrar bu döngüye giriyor. Ve pc den anlayan birisiyim yani temiz kullanırım inanın ki neden oldu bilmiyorum.

Bu olay televizyonda hiç olmadı değil mi?

Şu da var şimdi televizyonun yenileme hızı 60Hz'tir en fazla tahminimce, monitör ise 75Hz. Bu fark Windows ekranına geldiğinde bir soruna sebep olur mu bilmiyorum. Eğer masaüstüne bir şekilde geçmeyi başarırsan yenileme hızını düşürmeyi dene.
Güvenli modda açmayı deneyeceğim şimdi.

Bu olay televizyonda hiç olmadı değil mi?

Şu da var şimdi televizyonun yenileme hızı 60Hz'tir en fazla tahminimce, monitör ise 75Hz. Bu fark Windows ekranına geldiğinde bir soruna sebep olur mu bilmiyorum. Eğer masaüstüne bir şekilde geçmeyi başarırsan yenileme hızını düşürmeyi dene.

Hocam 3 aydır sorunsuz çalışıyormuş şimdi olması biraz zor değil mi?

Hocam 3 aydır sorunsuz çalışıyormuş şimdi olması biraz zor değil mi?

Biz yine de sorunu hangisinin çıkardığına emin olalım. Yenileme hızı farkı da olası bir kart sorununu tespit etmede kullanılabilir. Şu anda monitör daha şüpheli ama denemekten zarar gelmez.

PC'yi açar açmaz sürekli F8 tuşuna basmayı dener misiniz?

Olmadı hocam.

Güvenli modda başlattım ve açıldı sorunsuz :) galiba sürücüden kaynaklıydı şimdi ekran kartı Drive DDU ile kaldırıp eski bir sürümünü kuracağım inşallah çözülür.

Ve bir de başka bir driverım daha güncel değilse eğer aklınızda var mı hocam güzel bir driver uygulaması falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmadı hocam.

Güvenli modda başlattım ve açıldı sorunsuz :) galiba sürücüden kaynaklıydı şimdi ekran kartı Drive DDU ile kaldırıp eski bir sürümünü kuracağım inşallah çözülür.

Ve bir de başka bir driverım daha güncel değilse eğer aklınızda var mı hocam güzel bir driver uygulaması falan.

Hocam tam anlamıyla bitmedi ama çözdüğümü düşünüyorum. Çünkü güvenli modda gram ölü piksel falan olmadı driver ile alakalı belli. Şimdi DDU ile kaldırıyorum sonra arkadaşın attığı yerden en iyi sürücüyü bulup kuracağım. Hepinize teşekkür ederim cidden ümidim yoktu destek oldunuz sağ olun.

Hocam acaba en son sürümü mü indirsem belki ondan dolayı böyle olmuş olabilir mi eski bir sürümü indirsem mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı