Çözüldü Turbox monitörde pikselleşme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmT2456

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, birden monitörde pikseller falan çıkmaya başladı. PC dondu kaldı sonra Power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kaldım ve PC açamıyorum. Kendini yeniden başlatıyor falan. Monitörüm 75 Hz Turbox'un. Pahalı değil ama yeni, niye oldu anlamadım. PC durmadan yeniden başlıyor açılırken bir ara üç kere uzun bip sesi verdi. RAM'leri çıkardım hava tuttum falan, yerlerini değiştirip taktım. Bip sesi gitti. Fakat piksel çıkıp duruyor monitörde ve bu birden oldu. Nedenini dahi bilmiyorum. Monitör de yeni.

Şu an PC açılmıyor Windows 11 şifre girme yerine kadar geliyor giriyorum sonra pilseller geliyor PC kendini yeniden başlatıyor ve kapanıyor tekrar bu döngüye giriyor. Ve pc den anlayan birisiyim yani temiz kullanırım inanın ki neden oldu bilmiyorum.

Vallaha çok değişik bir olay, sonunda sorumlu parça ne çıkacak merak ediyorum. Umarım ekran kartı çıkmaz...
İnşallah.

Çıkardım bios pilini şuan beş dakka falan bekleyip geri takacağım sonucu yazarım.

Herhangi bir şey değişmedi artık anakart logosu dahi gelmiyor sadece siyah lacivert karışımı bir ekran var o kadar. Bedenim daha çok uykusuzluğa dayanamicak uyanana kadar pc o şekilde bırakıcam belki o kadar şeyden sonra kendini toparlayamamıştır .d

Son düzenleme:
Hocam işlemcinizde APU varsa bir de ekran kartını çıkartıp HDMI' anakarta bağlar mısınız? Açılmassa sıkıntı direk ekran kartıdır zaten.
Maalesef Ryzen 5 2600 kullanıyor. Ama ekran kartına bastırınca çalışması aklımda şüphe uyandırmadı değil.

Hocam bu sefer lacivert bir ekranda kalıyor bayada açık tuttum hiç bir tepki yok.

Arkadaşlar başka fikri olan var mı evde tekim ve cidden PC olmayınca çok boş hissediyorum. Şu an en son lacicert bir ekranda kalıyordu bir gün hiç açmadım ellemedim bile PC. Ertesi gün açınca anakart logosu geldi sonra pazarit geldi tekrrar piksel gibi. Sonra kapadım tekrar açınca anakart logosu geldi gene orayı geçince siyah ekranda kaldı ve öyle duruyor şu an. Sizce nedendir bu neden kaynaklıdır.

Son düzenleme:
Hocam bu sefer lacivert bir ekranda kalıyor bayada açık tuttum hiç bir tepki yok.

Arkadaşlar başka fikri olan var mı evde tekim ve cidden PC olmayınca çok boş hissediyorum. Şu an en son lacicert bir ekranda kalıyordu bir gün hiç açmadım ellemedim bile PC. Ertesi gün açınca anakart logosu geldi sonra pazarit geldi tekrrar piksel gibi. Sonra kapadım tekrar açınca anakart logosu geldi gene orayı geçince siyah ekranda kaldı ve öyle duruyor şu an. Sizce nedendir bu neden kaynaklıdır.
Konuyu öne çıkarın hocam, başka insanlar da görsün. Belki içlerinden çözümü bilen birisi çıkar.

Hocam sorun çözüldü ama inanın ki nasıl oldu bilmiyorum, (PC kendi kendine bozulup kendi kendini tamir etti :))

Ya geri geldi vallahi çıkdırmamak elde değil.

Bak şimdi de gitti artık soeunun çözülmesinde bile değilim nedenini öğrensem yeter. Bir yerde bi temassızlık mı var anlamadım ki.

Son düzenleme:
Hocam sorun çözüldü ama inanın ki nasıl oldu bilmiyorum, (PC kendi kendine bozulup kendi kendini tamir etti :))

Ya geri geldi vallahi çıkdırmamak elde değil.

Bak şimdi de gitti artık soeunun çözülmesinde bile değilim nedenini öğrensem yeter. Bir yerde bi temassızlık mı var anlamadım ki.
Ekran kartı için 2. kez hayırlı olsun hocam :).

Ekran kartı için 2. kez hayırlı olsun hocam :).

Neden bir iyi olup bir kötü oluyor onu anlamadım ben.

Güzel kardeşlerim ben galiba yine bir ümitlendim. Bu sorun olmadan önce BIOS'u güncellemiştim son sürüme. Eski sürümüne geri getirdim şu an sorunsuz açıldı. Ama tabii yine korkuyorum olacak diye ama deneyeceğim size yazarım yine olanı biteni :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı