Turbox'u dövebilecek misin?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Oyunu kazanmak için doğru tahminler yapmalısın.
T harfi Turbox'u temsil eder, S harfi ise oyuncuyu, yani seni temsil eder. İtalik yazıları sahne gibi düşünebilirsin. Normal yazılar genelde diyalogları temsil eder. Kalın yazılarsa ciddi durumlarda kullanılır.

Oyuna başlamadan önce isteğe bağlı olarak altta bulunan şarkıyı açabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Turbox 4 GB ekran kartları ile ASUS'u ve ASRock'u ele geçirmiş, MSI'nin ise ensesinde. En iyi ekran kartı üreticisi olan Sapphire ise bu durumu engellemek için seni tasarladı. Sapphire, tüm birikimi ile seni Turbox'un yanına ışınlayacak. Bu yolda sana AMD ve PowerColor'da destek veriyor. Bilgisayarların geleceği senin elinde!

T - Demek beni yok etmeye gelen sensin ha! Ben ki 4 GB GT 730 üreten, SSD üreten Turbox! Sen kimsin ulen!
T - Demek öyle? O halde, muhafız GT 730'lar saldırın! - GT 730'lar birleşti ve 10000 GB oldu. Güçleri karşısında amansız savaş verdin lakin ölmekten kurtulamadın. Yani kaybettin!
S - Ben 3nm teknolojisi ile üretilmiş, 16384 MB belleğe sahip, kuantum işlemcili bir bilgisayarım.

T - Neden konuşmuyorsun? Sinirden kondansatörlerim patlayacak şimdi! GT 730'lar geri çekilin. Bu bilgisayar ile bizzat ben savaşacağım.
S - Sessiz kal.

T - Beni hafife alan ASUS'a neler yaptığımı kimse bilmiyor! Güç kaynakları, patlamaya hazır olun! Turbox, kendi güç kaynaklarını üzerine salıyor.

Be Quiet! Fanları çok güçlü lakin Turbox'un güç kaynaklarını itecek kadar değil. Ayrıca Turbox kendi Hiper soğutucuları ile güç kaynaklarını üstüne daha hızlı gönderiyor ve ölüyorsun. Alnına TURBOXLANDIN! Yazılıyor. Yani kaybettin!
S - Be Quiet! BL039 fanları ile saldırıyı geri püskürt.

Turbox ismini duyan 3 tane Seasonic güç kaynağı çılgına dönüyor ve o anki güçle yanına ışınlanıyorlar. Karşılarında Turbox'u görünce biraz korksalar bile sonradan deliye dönüp ona zarar vermeye ve üzerine gelen saldırıyı yok etmeye başlıyorlar. Turbox gizli silahı GTX 1050 Ti ile hepsini avlıyor. Sonradan öğrendiğine göre hayatını kurtaran güç kaynağı modelleri Seasonic S12II-620, Seasonic Focus Plus 850W ve Seasonic Core GC-650 imiş. Mezarlarına her yıl anmak için güç kaynağı ekiyorsun.
S - Seasonic'ten yardım istemek için ona 3 kere Turbox diye bağır. Bu sırada saldırıdan kaçabilmek için oraya buraya zıplarsın.

T - Sandığından daha güçlüyüm. Benim ekran kartım GT 730, ya seninki? Merak ettiğimden sormuyorum, neyi yok edeceğimi bilmek istiyorum!

shark600.png

Son ekran kartı ASUS ve MSI sana hizmet etmek istediklerini belirten bir mesaj gönderiyorlar. Ama ellerinde sadece 1 tane ışınlanma kapsülü bulunuyor. Yani sadece 1 tanesini seçebilirsin. Ekran kartı olarak neyi seçeceksin? Merak etme hikayeyi değiştiren bir etken değil. Tiplerini görmek için sürprizbozanı açabilirsin.

v2-80739_large.jpg

five_pictures2_3593_20151001143035560cd30b47d77.png

Turbox, Seasonic baskınından sonra kendine tam olarak gelemiyor ama halen fiziksel şekilde saldıramayacağın kadar güçlü durumda. Bu yüzden laf atmaya karar veriyorsun. Ne diyeceksin?

Ha ha, yola gel bakayım şöyle. Şimdi de görüşürüz. Aşağıdaki GTX 1050 Ti muhafızlarım işini görsün senin :kızgın: Turbox arkasına dönüp bir tuşa basıyor. Birden altında bir kapı açılıyor ve aşağıya düşüyorsun. Etrafında 15 tane GTX 1050 Ti var. Yaklaşık 9 tanesini haklıyorsun ama geri kalanı seni öldürüyor. Son nefesini verirken etrafındaki son GTX 1050 Ti kartları senin hakkında konuşuyor. Ne demeye çalıştıklarını duymaya çalışırken chipsetini eziyorlar ve tahtalı köyü temelli boyluyorsun.
S - Ekran kartların çok güzel, kasalarına bayılıyorum. Tasarlayan mühendisler işinin ustası olmalı.

T - Ne? Benim hayranlarım hep iyi olduklarını söylerler. Amacım sana kendimi kanıtlamak değil elbet ama yeni görünüşümü görmeni istiyorum. Yapacağın yorumlarsa umrumda değil!
S - Kasanın önü tamamen kapalı! Hiçbir şekilde hava almıyorlar. Yani hem dışın hem için çirkin. Mesh panel olsan hakkındaki görüşlerim belki değişirdi.

Bak yeni görü---

Turbox konuşurken sinsi bir saldırı yapmayı düşünüyorsun. Hangi hamleyi yapmak daha mantıklı olur?

Turbox biraz geçte olsa yaptığını fark ediyor ve kenara çekilmek için hamle yapıyor. Yaptığı hamle işe yaramıyor zira Hiper fanları suyu kendisine iyice çekiyor. Yolda suyun bir kısmı telef olsa bile kalan su Turbox'un ekran kartını, işlemcisini ve anakartını mahvediyor. Hemen ardından üzerine çullandığın için fanları halen çalışıyor ve malzeme kalitesi vasat olan mesh panele seni çarptırıyor. Dayanıklı metal bloğun sayesinde paneli deşip Turbox'u yeniyorsun.
S - Mesh yani delikli yere su sıçrat ve hemen ardından Turbox'un üzerine çullan.

Turbox kendi sözünün kesilmesinden hiç hoşlanmıyor ve 983040 MB belleği ile seni yeryüzünden sonsuza dek silmeye çalışıyor. Dayanmaya çalışıyorsun. Etrafı az çok görebiliyorsun ve bir kapının açıldığını görüyorsun. Üzerine GT 730 ve GTX 1050 Ti kartları çullanıyor. Sana reballing uyguluyorlar. Yaklaşık 1 ay acı çekip öteki dünyaya postalanıyorsun. Son hatırladığın şey ise chipsetine pamuk takıldığı.
S - FurMark puanını gösterip böbürlen. Ardından Turbox'un üzerine çullan.

Turbox ne olduğunu anlamıyor ama çok fazla acı çekiyor. Sadece mavi ekran ve RAM Error tarzı yazılar gördüğünü söylüyor. Yazılar Çin, Şili gibi ülkelerin diline dönüşüp tekrar Türkçe oluyor. Yani Turbox'un son anları. En sonunda anakartındaki yeşil ışık sönüyor ve yere yığılırken USB'sinden bir Flash Bellek düşüyor. AMD, Intel, NVIDIA bir olup yanına 35 tane RTX Titan, 25 tane Radeon VII, 25 tane Intel XE yolluyorlar. Turbox'un GT 730 gibi askerlerini yok ediyorsunuz ve mutlu bir şekilde geri dönüyorsunuz. Bir süre sonra AMD ve Intel gibi firmalar tekrar eskisi gibi rekabet ortamına dönüyor. Herkes mutlu. Sapphire ödüllendiriliyor. MSI, ASUS ve XFX ise eski haline geri döndürülüyor. Seni bir kapsüle koyuyorlar.

Birisi kapsülünü açıyor. Hatırladığından çok ama çok daha büyük bir yerdesin. Önceki yaptıkların 2011 yılındaydı fakat karşındaki duvarda 2143 yazıyor. O kadar şaşırmış bir şekildesin ki yanındaki adamın ağzından sadece Turbox, Izoly, yok edilmek, baskın tarzı kelimeleri anlıyorsun. Adam senin onu dinlmediğini duyunca seni sarsıyor ve olan biteni anlatmaya çalışıyor. Adamın aslında robot olduğunu anlıyorsun. Şarjı %2 ve bu yüzden bayılmasına çok az vakit kalmış. Dediğine göre Turbox'un ardından onun kardeşi Izoly dünyayı ele geçirmek için geri dönmüş. PNY, Colorful, Bhaltas isimli firmaları ele geçirmiş. Sonrasını duyamıyorsun çünkü o adamın şarjı bitiyor. Güvenli olduğunu düşündüğün bir yere onu bırakıyorsun ve bulunduğun mekanı tanımaya başlıyorsun. Devamını sonra yapacağım. Tabii siz isterseniz.

Açıkçası oyunun ömrü 1 dakika falan. Sürprizbozanların olayını anlayacağım diye ömrüm çürüdü inanın. A yı 1. sürpriz bozana koyacağım B 1. sürpriz bozana gelmiş A 4. sürprizbozana gitmiş falan. Olayını çözdüm tabii o kadar saatten sonra. Şimdilik kısa kesiyorum. Izoly hali çok daha iyi olacak. Oyun hakkındaki görüşleriniz benim için önemli bu arada :)

Yeni konular

Geri
Yukarı