Turbox'un kötü olma nedeni ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar, bildiğiniz gibi Turbox alınmaz kuralını Technopat'taki herkes biliyor.
Peki bunun nedeni ne? Turbox'daki sorun ne?
İşlemciler eski bilgisayarları çok ısınıyor. Anakart kötü hatta SSD'yi bile bulamadım.

Hocam i5 650 taktıklarını ben de biliyorum ama şöyle bir şey var.
Bu adamlar GTX 750 ve R7 350 gibi az çok iyi olan kartlardan da satıyorlar, bunlar neden kötü oluyor? Sahte ekran kartı mı satıyorlar?
Peki diğer parçalar ekran kartına uygun/denk ve onu besleyebilen parçalar mı?

Hadi, öyle olsa bile ederinden fazla (çok fazla) fiyata satıyorlar.

Peki diğer parçalar ekran kartına uygun/denk ve onu besleyebilen parçalar mı?

Hadi, öyle olsa bile ederinden fazla (çok fazla) fiyata satıyorlar.
Hocam tek ekran kartı satıyorlar, R7 350, 700₺. Sahte ekran kartı mı?

Hadi ekran kartı stok yok vb. diyelim:

i5 4440, 2013'te çıkmış ve artık alınmaması gereken bir işlemci.

Ekran kartının başında Turbox ifadesi varsa her şey beklenir.
https://www.hepsiburada.com/turbox-...s-3-0-ekran-karti-r7240-2gd5-p-HBCV000001EN6X Şu kart bile Çin'den alınmış ve Turbox ismi basılmış bir kart. Çin'den sahte bile alınmış olabilir. @FX 9590

1-) Kullandıkları işlemciler eski nesil.
2-) PSU diye koydukları şey aşırı kalitesiz. Elinde kalır o PSU.

Hocam bir de ben Dragos diye bir marka duydum, peki o?

Ekran kartları için bir şey diyemem ama hazır bilgisayarları çok tehlikeli Turbox'un. Bilgisayar toplamadan önce hazır sistemleri geziyordum. Adam i7 demiş, kaçıncı nesil olduğunu bile yazmamış. Bazılarının detayına iniyorsun, 3. nesil falan çıkıyor veya bazıları SSD koymamış HDD koymuş ya da çoğunun ekran kartı GT 710, oyuncu bilgisayarı diyor. Bir de bir iki RGB eklemiş oraya :D Arada çok nadir RX550 veya GTX 1050 kullandıklarını gördüm kasalarda, onların da Turbox marka bileşenleri ve işlemcileri yine 3. nesil falan oluyordu. Hatta ilk defa orada 2. nesil işlemci görmüştüm ben :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı