Turistlerin Çirkefliği

Kaderiniz seçtiğiniz yollardan oluşur. Kırmızı hapı seçmişsiniz, sizin kararınız saygı duyarım. Ben hiçbir hapı seçmedim seçmem allahın izniyle. Çünkü gördüğüm kadarıyla aldığınız hap sizi bağımlı hale getirmiş. Bizim gibi seçme hakkı olan yurttaşlar için en doğru olanı bağımlı olmamak objektif olmaktır. Her şeye muhalefet değil de gerekene muhalefet gerekene tebrik vermektir. Yakınmak elbette iyidir. Yakınmak sana yanlış gelen şeye karşı durmaktır elinden hiçbir şey gelmediği halde. Ben sizin yakınmanıza hiçbir şey demiyorum. Saygı duyuyorum hatta bazı konularda hak veriyorum. Şimdi bir soru sormak istiyorum. Demişsiniz ya 'Gitsem ne yapacağım aç açıkta kalacağım yan ağır basıyor' diye. Peki neden o insanlar da bu adamın mitinglerine izdiham oluşturuyorlar?. Halkı zehirlemişler diyorsunuz. Eğer bu zehirlenme varsa bu zehire tedavi bulmakta muhalefette yatar. Adam akıllı muhalefette. Asla partici olmamak lazım. Eğer partici olursan işte o hapı içmiş olursun rengi sarı, pembe, kırmızı, yeşil.... Adamcı olmak lazım. Adam bunu bunu yaptı. Şu şu hataları var. Sonra bir de muhalefete dönüp bunları düzeltecek şu adam vardır diyebilmelisin.
Kısaca bu adamı eleştiriyorsan yerine gelecek sağlam bir adam da göster ve bu adamın hataları kadar da yaptığı bir sürü doğrular olduğunu görmemezlikten gelme ve eğer objektifsen gelemezsin. İyi forumlar :).

Ben partici değilim, hiçbiri de bir gram katkı yaptığına inanmıyorum, eksiltmek haricinde.

Zaten çekip gidememesini açıkladım. Güvenecek adam olmadığı için boyun büktüğünü anlattım. Çünkü güvenecek adam arıyorsunuz. Ama kadın kendine güvenmiyor sorun burada.;)

Eğer mavi hapı seçmişseniz bile, bütün olanları rüya sanıp uyanacağınız için, elbette hap seçmedim ben diyeceksiniz. (Matrix'i izlediyseniz anlarsınız.):)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@GCN Kusura bakma dünkü uykusuz kafayla biraz çıkıştım. Turistlerin yaptıkları ile koca bir ırkı tabii ki kötülemek doğru değil. Ama turistlerin bu rahatlığı ve patavatsızlığı kanıma dokundu açıkcası. Ben o paraya tatil yapamazken adamlar sülük gibi emiyormuş otelleri. Kanıma dokundu yani. :kararsız:

@brkdnmz Almanlar niye gelsin ki zaten? İki ülkenin arası oldukça gergin durumda. Zaten turizm imajı olarak da ciddi derecede yaralı bir haldeyiz. (n)

@ShadYaqz Maalesef haklısın.. (n)

@Göktuğ Emir Maalesef sen de haklısın dostum.

@MaLMoTH Aslında videoyu yükleyemediğim için haberlerin linklerini de atmıştım. Asım hoca düzenlerken nedense kaldırmış. Orada daha detaylı anlatıyordu. #EnSonHaber#Onedio

Bu da yeni olmuş. Beleşçi bir grup bileklik bulup çöreklenmişler otele. Tabi geri tepmiş.. :D #Hürriyet

@Kissaki Ben siyaset yapmam. Zaten konuyu hiçbir siyasi amaç güderek de açmadım. Siyasi olarak da hiçbir parti, örgüt, dernek, vakıf, cemaat vs. tutmuyorum artık. Hergün birbirleri ile atışıp duruyorlar ama bana hiçbir getirisi yok bu konuşmalarının. Yakın zamanda haberleri takip etmeyi de bıraktım. Sadece arada canım sıkılınca bir iki dakika giriyorum. Kimin ne yaptığı da eskisi kadar umrumda değil. Çünkü hiçbiri benim hayatıma olumlu bir katkı sağlamıyor. Kültürümü, bilgimi arttırmıyor. Çevremdeki insanlar ile aramı düzeltmiyor aksine bozuyor.. Bu yüzden ne bir siyasi amaç güderek konu açarım, ne de böyle konulara dahil olmaya çalışırım. Tek amacım burada kanıma dokunan bu olayı paylaşmak istedim. Ben 3000₺'ye bile maalesef o tatili yapamıyorum. Ama elin turisti gelip 300€'ya 5 yıldız tatil yapıyor. Kanıma dokunyor ciddi bir şekilde. Almanya'dan akrabalar geliyor. Her sene Türkiye turu yapıyorlar resmen.. :cry: Bizler de ancak aval aval bakıyoruz. :cry:

@Dr. Sheldon C. @swooN# @Quintessence Lütfen siyasi amaç güdüp, imalarda bulunup konuyu amacından saptırmayın. Eğer tartışmak isterseniz ayrı bir konu üzerinden tartışın bu tarz mevzuları. Her konunun altında siyasi söylemlerde, imalarda bulunulan cümleleri görmek artık sinir bozucu olmaya başladı.. :kararsız:

Sevgiler, saygılar... :melek:

Yalan söylemek istemiyorum ama yabancı bir insan olsam bende Türkiye'ye gelmek istemezdim ki bu durum çok üzücü benim için.

Siyasi bir yoruma spor yorumculuğu mu yapmamı bekliyorsun?
Sen de haklısın. Ama bu tarz durumlarda ilgili mesajları gereksiz/konu ile alakasız mesaj olarak raporlarsanız, hem konu amacından sapmamış olur hem de gereksiz bir tartışmaya dahil olup birbirinizin kalbini kırmazsınız. (y)

Emin olun hiçbir siyasi lider ve onların görüşleri için sevdiğiniz, tanıdığınız veya tanımadığınız herhangi birinin kalbini kırmaya değmez. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı