Turistlerin Çirkefliği

Yuh ama artık ya valla pes doğrusu bir insan kendi ülkesini bu kadar gömemez sanarsın sanki iç savaş çıkmış sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş. Diyecek lafım yok sana kardeşim.
Dışarıdan bakalım bi. Ülke Suriyeli dolmuş, ülkede bombalar patlamış ki her ne kadar birkaç aydır batıda olmasa bile doğuda terör devam ediyor. Ülkenin cumhurbaşkanı diktatör olarak nitelendiriliyor, ülkede OHAL ilan edilmiş ve hala devam ediyor. Yani bilemiyorum ben olsam bende gelmem açıkçası niye geleyim ki? Sen şimdi Afganistan'a tatile gider misin?
Hani tamam milliyetçi olunda bunu yaparken ülkenin durumunu da sanki çok iyiymiş gibi göstermeyin. Belli yani ne olduğu görmemek için kör olmak yada inatla bakmamak lazım.

Bir sepette bir elma çürük çıktı diye sepet çöpe atılmaz. Bunu yapan insan öküzdür öküzlüğün de spesifik bir ırkı yok. Her konuyu siyasete çevirmekten yorulmuyorsunuz anladık onu ama bari başkalarını yormayın artık.

Friends dizisini aranızda izlemiş olanlar bilir. 9.sezonda bir bölümde Ross yer ayırttığı bir otele gidiyordu ve uzun bir yoldan sonra otele gidince kendisini bir oda ayırmadıklarını ve gece başka bir yere gidemeyeceğini anladıktan sonra daha önce verdiği paranın üstüne yine para vererek otelde kalıyor. Fakat oteldeki tek kullanımlık olan kişiye özel eşyaların hepsini çantasına dolduruyordu. Örneğin tuzu götürüyordu ama tuzluğu götürmüyordu. Uzaktan kumandanın pilini götürüyordu ama uzaktan kumandayı götürmüyordu. Veya ampulu götürüyordu ama duyu götürmüyordu, elma, diş ipi vs samayacağım kadar şeyi götürüyordu. Açıklamasını da şöyle yapıyordu Hırsızlık ile otelin sana olan borcu arasındaki sınırı bilmelisin diyordu. Bence gayet makul :D

Burada oturup ülkeyi gömmektense nasıl güzelleştirebiliriz diye konuşsak bence hiç fena olmaz.

Çok iyi dedin.:like:

Bu isteğimizi bir de siz yukarıdakilere iletseniz. İsteseniz, eleştirseniz mesela. Hep benim gibi düşününler yapıyor.

Çünkü onların yapacağı işi bizden istemek, acayip doğrusu.

Sence senin benim gibi bir insan yukarıyla iletişme geçer mi :) @Dr. Sheldon C. Beğenmiyorsanız getirmeyeceksiniz. Sonra da burada bence boş boş yakınıp duruyorsunuz. Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef. İcraat lazım ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç kişinin işlediği suç, tüm ırka giydirilemez. Bir çok Rus arkadaşım oldu, on numara insanlar.

Bir tane ahlaksızın biri Özgecan'a kıydı diye, tüm Türkler de ahlaksız mı oluyor?

@Dr. Sheldon C. Beğenmiyorsanız getirmeyeceksiniz. Sonra da burada bence boş boş yakınıp duruyorsunuz. Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef. İcraat lazım ;).

Boş boş yakınmakta iyidir. Hiç bilmeyen taze beyinler bazı yalanlara kanabilir. Biz kırmızı hapı seçmişiz, kaderimiz bu.:uyan:

Ayrıca Bimerden iletişime geçebilirsiniz. Belki kendilerine oy verenleri kaale alırlar.

Ama dur siz büyük ihtimal o yalanların doğru olduğuna inanıyorsunuz. Geliştiğimize inanıyorsunuz. Ama buralarda gömülecek yönetimli bir ülkede yaşadığımızı kabul ediyorsunuz ve onlara toz kondurmuyorsunuz. Toz ve pislik gariban halkta. Bu nasıl çelişki.

Edit: Bence bu vatandaşın durumu, taciz, tecavüze uğrayan bir kıza benziyor. Yıllarca bir şey diyememiş, sonra biri gelip tecavüzcünün elinden alıp, o kızla evlenmiş, bu kızın eli kolu bağlı olduğu için bir şey de diyemediği için ve maddiyat dolasıyla çekip gidemediği için, kötünün iyisi deyip sabreden bir kadına benziyor. Böyle ise durum baya bir vahim. Bir yanı çekip gidelim, sokakta da kalsak umurumda değil, bu şiddetten kurtulalım diyen yan, bir yanı, gitsem napacağım, aç açıkta kalacağım diyen bir yan. Bu yan ağır basıyor işte.

Son düzenleme:
Boş boş yakınmakta iyidir. Hiç bilmeyen taze beyinler bazı yalanlara kanabilir. Biz kırmızı hapı seçmişiz, kaderimiz bu.:uyan:

Ayrıca Bimerden iletişime geçebilirsiniz. Belki kendilerine oy verenleri kaale alırlar.

Ama dur siz büyük ihtimal o yalanların doğru olduğuna inanıyorsunuz. Geliştiğimize inanıyorsunuz. Ama buralarda gömülecek yönetimli bir ülkede yaşadığımızı kabul ediyorsunuz ve onlara toz kondurmuyorsunuz. Toz ve pislik gariban halkta. Bu nasıl çelişki.

Edit: Bence bu vatandaşın durumu, taciz, tecavüze uğrayan bir kıza benziyor. Yıllarca bir şey diyememiş, sonra biri gelip tecavüzcünün elinden alıp, o kızla evlenmiş, bu kızın eli kolu bağlı olduğu için bir şey de diyemediği için ve maddiyat dolasıyla çekip gidemediği için, kötünün iyisi deyip sabreden bir kadına benziyor. Böyle ise durum baya bir vahim. Bir yanı çekip gidelim, sokakta da kalsak umurumda değil, bu şiddetten kurtulalım diyen yan, bir yanı, gitsem napacağım, aç açıkta kalacağım diyen bir yan. Bu yan ağır basıyor işte.
Kaderiniz seçtiğiniz yollardan oluşur. Kırmızı hapı seçmişsiniz, sizin kararınız saygı duyarım. Ben hiçbir hapı seçmedim seçmem allahın izniyle. Çünkü gördüğüm kadarıyla aldığınız hap sizi bağımlı hale getirmiş. Bizim gibi seçme hakkı olan yurttaşlar için en doğru olanı bağımlı olmamak objektif olmaktır. Her şeye muhalefet değil de gerekene muhalefet gerekene tebrik vermektir. Yakınmak elbette iyidir. Yakınmak sana yanlış gelen şeye karşı durmaktır elinden hiçbir şey gelmediği halde. Ben sizin yakınmanıza hiçbir şey demiyorum. Saygı duyuyorum hatta bazı konularda hak veriyorum. Şimdi bir soru sormak istiyorum. Demişsiniz ya 'Gitsem ne yapacağım aç açıkta kalacağım yan ağır basıyor' diye. Peki neden o insanlar da bu adamın mitinglerine izdiham oluşturuyorlar?. Halkı zehirlemişler diyorsunuz. Eğer bu zehirlenme varsa bu zehire tedavi bulmakta muhalefette yatar. Adam akıllı muhalefette. Asla partici olmamak lazım. Eğer partici olursan işte o hapı içmiş olursun rengi sarı, pembe, kırmızı, yeşil.... Adamcı olmak lazım. Adam bunu bunu yaptı. Şu şu hataları var. Sonra bir de muhalefete dönüp bunları düzeltecek şu adam vardır diyebilmelisin.
Kısaca bu adamı eleştiriyorsan yerine gelecek sağlam bir adam da göster ve bu adamın hataları kadar da yaptığı bir sürü doğrular olduğunu görmemezlikten gelme ve eğer objektifsen gelemezsin. İyi forumlar :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı