Turk Telekom cayma bedelinin yüksek olması

abdullah sahi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba. Bulundugum yerde Superonline altyapısı kuruldu. Daha önce TT ADSL kullanıyorduk. Superonline TTNet taahhüt cayma bedeli karsiliginda bana ay hesabı üzerinden bedava internet sözü verdi. Sadece 2 aylık bir kullanimim var TT'de. Modemi geri almiyorlar. Onu da ceza bedelinden sayıyorlar ve 570 TL'lik absürt bir fiyat çıkartıyorlar. El mahkum iptal ettim çünkü Superonline'a üye olduktan sonra TT iptalini yapabildim ama cayma bedeli faturasi 1 ay sonra çıkacak. Superonline danışmanimiz kesinlikle o kadar fiyat çıkmaz diyor. Bu fiyat çıkarsa mağdur olurum çünkü o kadar parayı vermem çok zor olur. Magdur olmam durumunda ne yapabilirim? Bu arada bütün bu süreç danışmanın kılavuzluğunda, onun yönlendirmeleri ile oluştu. Cevaplarsaniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildigim kadariyla Superonline 500 liraya kadar olan cayma bedelini karsiliyor. Daha dogrusu diyelimki TTNET'ten Superonline'a gectin ve TTNET sana 300 TL cayma bedeli cezasi kesti. Superonline faturan da aylik 100 lira. Sen cayma bedelini TTNET'e oduyorsun ama bunun karsiliginda Superonline senden 300/100 yani 3 ay fatura almiyor. Ben bu sekilde hallettim. Sen yine de Superonline'a bunu danis.

Modemi geri almama sebepleri neymiş acaba? Merak ettim.
570 lira gerçekten çok. Ben de zamanında aynı şekilde cayma bedelimi Superonline'a karşılatmıştım. Ttnet'in şubesi mi modemi almayan? Genel merkezle konuştunuz mu?

Bildigim kadariyla Superonline 500 liraya kadar olan cayma bedelini karsiliyor. Daha dogrusu diyelimki TTNET'ten Superonline'a gectin ve TTNET sana 300 TL cayma bedeli cezasi kesti. Superonline faturan da aylik 100 lira. Sen cayma bedelini TTNET'e oduyorsun ama bunun karsiliginda Superonline senden 300/100 yani 3 ay fatura almiyor. Ben bu sekilde hallettim. Sen yine de Superonline'a bunu danis.

Bizim de aynı mantık zaten.Tek sorun 570 tl yi nakit ödemenin çok zor olması.

Modemi geri almama sebepleri neymiş acaba? Merak ettim.
570 lira gerçekten çok. Ben de zamanında aynı şekilde cayma bedelimi Superonline'a karşılatmıştım. Ttnet'in şubesi mi modemi almayan? Genel merkezle konuştunuz mu?

Genel merkeze gittim aylık olarak ücretlendirildiği için alamıyoruz dedi.Eve geldiğimde Superonline'ı aradım."Bir ihtimal cayma bedeli faturası kesildikten sonra kabul edebilirler modemi" dediler.

Modemi almama ihtimalleri çok saçma geliyor. Gerçi ben modemi vermiş olmama rağmen modem ücreti kesmeye çalışmıştı Ttnet. Böyle bir firmadır işte. Allah akıl versin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı