Turkcell fatura puanı ile telefon almak

HoPali08

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda Turkcell'den telefon alacağım. Faturalı bir aile dostunun çok puanı varmış (ne kadar bilmiyorum), o alacak bana.

Sorum ise:
Misal, 5000 puanı var. Bunun bana nasıl bir avantajı var? Takistlendirme nasıl oluyor? Daha mı ucuz oluyor? Anlamadım orasını. Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yakın zamanda Turkcell'den telefon alacağım. Faturalı bir aile dostunun çok puanı varmış (ne kadar bilmiyorum), o alacak bana.

Sorum ise:
Misal, 5000 puanı var. Bunun bana nasıl bir avantajı var? Takistlendirme nasıl oluyor? Daha mı ucuz oluyor? Anlamadım orasını. Cevaplarsanız sevinirim.

Öncelikle faturasını günü gününe geciktirmemen lazım.
Avantajları. Nasıl taksitle eşya alıyorsun aynı.

Yüksek puan sadece alacağın ürünün daha iyi modellerde olmasını sağlar. Yani puanın ne kadar yüksek olursa o kadar pahalı cihaz alabilirsin. Taksitte veya fiyatta bir değişme olmuyor.

Puanına göre telefon alırsın, misal 500 puana 500 liralık telefon gibi ayrıca faturalıya taksitle telefon alınmaz diyenlere hiçbir zaman aldırma, bal gibi alınır, onlar alıpda faturasını zamanında ödemeyenler...

Puanına göre telefon alırsın, misal 500 puana 500 liralık telefon gibi ayrıca faturalıya taksitle telefon alınmaz diyenlere hiçbir zaman aldırma, bal gibi alınır, onlar alıpda faturasını zamanında ödemeyenler...
Alınmazdan kasıt, peşin fiyatına göre daha pahalıya gelmesi. Misal 3000 liralık telefonu nakitle alıyorsak, faturaya yansıdığında fiyat 4000 oluyor. Bu yüzden alınmaz.

Faturaya ek alındığında genelde daha pahalıya geliyor. Telefon alım esnasında faizsiz kredi sağlayan teknoloji mağazaları oluyor. Bunlar daha avantajlı olabilir.

Merhabalar, taksitli telefon alma işlemi turkcellde şu şekilde işliyor financell üzerinden kredi limiti sorgulanıyor puanınız 5000 ise 7000 liralık bir telefonu 2000 lira ön ödeme yaparak satın alabiliyorsunuz 3500 liraya kadar olan telefonlar 12 ay vadeye bölünebiliyor ancak 3500 liradan fazla olan telefonlar sadece 3 taksite bölünüyor. İphone 11 icin örnek vermem gerekirse eğer önceden Apple kullanıcısı ve uzun süredir turkcelli iseniz 7199 liraya pesin kontratlı cıkabiliyor normal kullanıcı iseniz 7699 lira şuan da maksimum 3 ay vade ile 2665 lira gibi bir şey ödüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı