Turkcell faturalı paketleri neden çok pahalı?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Turkcell faturasız kullanıcısıyım. Genellikle 15 GB veya 19 GB paket yapıyorum ve mutlu mesut kullanıyorum.

Önceden (2019'a kadar) faturalı kullanıyordum ve 5 GB'a 49 TL veriyordum. Fakat taahhüdüm bitince bana 49 TL'ye 2 GB internetli paket teklif ettiler. Eskisi gibi 5 GB veya daha üstü bir paket almak istesem sanırım 70-80 TL gibi bir fiyat istiyorlardı.

Şimdi de baktım, tüm Turkcell faturalı hat müşterilerinin alabileceği (herhangi bir kriter gerektirmeyen) paketlerin fiyatları çok pahalı. Mesela Yıldız 7 paketi 7 GB internet içeriyor ve fiyatı 78 TL.

Faturasızda ise yine herkesin rahatlıkla alabileceği Gülümseten 14 GB paketi 70 TL. Yani faturasızda 2 katı internet 8 TL daha ucuz.

Turkcell'in faturalı paket fiyatları sizce de saçma değil mi? Ve neden bu kadar yüksek?

Son düzenleme:
Arz-talep meselesi. Turkcell'in eskiden beri fiyat politikası aynı. Iphone/Samsung çekişmesi gibi düşünün. Turkcell 'marka' satıyor kısacası. Çekim gücü vesaire diyeceğim ama çok fazla sorun yaşayan da var.

Türk olduğumuz için. Aynı firmada çalıştığım bir arkadaş bir süre yurtdışına gitti. Turkcell'in en büyük ortaklarından biri olduğu yerel bir operatör Türkiye'ye göre çok daha ucuza veriyor hizmeti. ☹️

Arz-talep meselesi. Turkcell'in eskiden beri fiyat politikası aynı. Iphone/Samsung çekişmesi gibi düşünün. Turkcell 'marka' satıyor kısacası. Çekim gücü vesaire diyeceğim ama çok fazla sorun yaşayan da var.
Normalde bizim burada Turkcell ile 30 Mbps Upload alıyordum fakat 2 gün önce bir video yüklediğimde Upload 3-4 Mbps seviyesini geçemedi. Yani Turkcell öyle her yerde müthiş olmadığı gibi her zaman da müthiş hızını koruyamayabiliyor.

Hocam Turkcell'in çekim kalitesi bence diğer firmalardan kat kat iyi köyde TT çekmiyor vodafone'da o yönden Turkcell iyi.
Hocam Turkcell'in çekim kalitesi bence diğer firmalardan kat kat iyi köyde TT çekmiyor vodafone'da o yönden Turkcell iyi.
Bi tık pahalı olmasını ona veriyorum ben.

Normalde bizim burada Turkcell ile 30 Mbps Upload alıyordum fakat 2 gün önce bir video yüklediğimde Upload 3-4 Mbps seviyesini geçemedi. Yani Turkcell öyle her yerde müthiş olmadığı gibi her zaman da müthiş hızını koruyamayabiliyor.

Aynen öyle katılıyorum. Sizin gibi sorun yaşayan bir arkadaşım var. Fakat benim bulunduğum konumda Turkcell diğer operatörlere göre daha iyi. Hattımı Vodafone'a taşıdım 1 sene önce memnun değilim mesela. Çünkü çekim gücü Turkcell'e göre daha kötü. Lokasyona/konuma göre değişiyor.

Hele ki 2-3 yıl önce aynı konumda 300 Mbps'den fazla hız verebilen Turkcell, şuan aynı konumda 3G bile veremiyor. Saçmalığa bak :D.

Akıllı 20 GB paketi 59₺

20 GB, 1000 SMS/MMS ve 1000 dakikası var, ilk ay da aylık 20 GB hediyesi var, akıllı fatura özelliği ile aşım da yapamazsınız, ek paket almadığınız sürece tabii. Şu an Turkcell'in en uygun paketi bu bence, 20 GB kota öbür paketler de 79₺, 145₺ gibi fiyatlar da değişiyor, mesela Platinum paketler de öyle.

Geri
Yukarı